Павлюк: Росіяни підірвали Каховську ГЕС, щоб зірвати наступ Сил оборони України

Павлюк: Росіяни підірвали Каховську ГЕС, щоб зірвати наступ Сил оборони України

Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк
Фото: УНІАН

Через підрив греблі Каховської ГЕС росіяни змогли зняти певну кількість своїх частин для того, щоб перекинути їх на Запорізький напрямок проти наступаючого угрупування Сил оборони. Їхня головна мета — зірвати наступ Збройних сил України.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

"Мета тут одна — зірвати нашу наступальну операцію. Враховуючи, що не змогли зрозуміти наші задуми до кінця, вони, на мою думку, забезпечили безпеку лівого флангу. Тобто підірвавши дамбу, вони зробили бар’єрний рубіж і цим не допустили нашого наступу з цієї сторони. І змогли зняти певну кількість своїх частин для того, щоб перекинути їх на Запорізький напрямок проти нашого наступаючого угрупування", — сказав Олександр Павлюк і додав, що у противника не було достатньо сил і засобів, аби зупинити Сили оборони.

Він також зауважив, що загибель російських військ від власних дій не зупинило командування армії РФ.

"Вони ніколи не цінували життя своїх людей, вони порахували, що ефективніше буде зробити так, а скільки там загинуло, чи позиції, які вони втратили, це їх мало цікавить. Вони пішли на жахливий злочин, не попередили навіть людей на окупованій території. Ми навіть не можемо зрозуміти, які жертви зараз там серед людей, які залишились на окупованій території", — сказав перший заступник міністра оборони.

За його словами, українська розвідка бачила ознаки підготовки до теракту, однак протидіяти цьому було неможливо, адже гребля знаходилась під повним контролем росіян.

Олександр Павлюк також підтвердив, що Росія почала використовувати техногенні катастрофи як зброю, тому українське командування не виключає будь-яких злочинних дій з боку Росії.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок