Підрив Каховської ГЕС: У МОЗ розповіли епідситуацію на затоплених територіях

Підрив Каховської ГЕС: У МОЗ розповіли епідситуацію на затоплених територіях

Олешки, Херсонщина, затоплення
Один із затоплених районів міста Херсон, Україна, 8 червня 2023 рік. Фото: АР/Libkos

У підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС регіонах епідеміологічна ситуація контрольовані і стабільна, небезпечних інфекційних захворювань не виявлено.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Сьогодні ми не маємо випадків інфекційних хвороб, пов'язаних із наслідками підтоплення. Було декілька випадків гастроентероколітів, але вони навіть не з цієї території, яка потрапила в зону підтоплення. Епідситуація сьогодні контрольована, стабільна, але напружена", — сказав міністр.

За його словами, у зоні підтоплення постійно проводиться моніторинг води, підготовка лікарень до потенційних спалахів інфекційних захворювань.

"Вода в централізованій водопровідній мережі повністю відповідає санітарним нормам і правилам і безпечна для вживання. Якщо далі продовжуватиметься так, як є, то потенційно спалахів кишкових інфекцій, пов'язаних саме з водним шляхом передачі, не повинно бути", — зазначив Ляшко.

Він запевнив, що вся питна вода, яка привозиться, відповідає вимогам.

Водночас міністр наголосив, що у поверхневих водоймах фіксується значне перевищення мікробіологічних показників і закликав жителів регіону людей не купатися у цих водоймах, не вживати в їжу рибу і нічого не купувати на стихійних ринках біля водойм.

Раніше заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок