Гроссі: Експертам МАГАТЕ потрібен доступ до Запорізької ТЕЦ

Гроссі: Експертам МАГАТЕ потрібен доступ до Запорізької ТЕЦ

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Фото: AP

Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що експертам організації потрібен доступ до місця поблизу ЗАЕС, щоб з'ясувати причину значної розбіжності між різними вимірами висоти водосховища, яке постачає воду для охолодження шести реакторів станції та сховища відпрацьованого палива.

Про це йдеться у заяві Гроссі, яка опублікована на сайті МАГАТЕ.

У заяві зазначається, що рівень води у Каховському водосховищі стрімко падає після того, як 6 червня була пошкоджена гребля внизу за течією, але напередодні на ЗАЕС повідомили, що за вимірюваннями на вході Запорізької ТЕЦ (ЗТЕС) він був стабільним близько доби, де вода закачується в канал для використання на ЗАЕС.

"За даними, отриманими експертами МАГАТЕ на майданчику Запорізької АЕС, станом на 9 ранку за місцевим часом рівень води біля атомної станції становив 11,27 метра, що менше, ніж майже 17 метрів до прориву греблі, згідно з даними, отриманими експертами МАГАТЕ, які знаходяться на майданчику ЗАЕС", — йдеться у заяві.

Проте, як повідомляється, висота води продовжує падати в інших місцях водосховища, що спричиняє можливу різницю приблизно у два метри порівняно з рівнем, про який повідомляє ЗАЕС.

"Цілком можливо, що ця розбіжність у виміряних рівнях викликана ізольованою водоймою, відокремленою від більшої частини водойми. Але про це ми зможемо сказати лише тоді, коли отримаємо доступ до теплоелектростанції", – сказав генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Гроссі, який наступного тижня поїде до Києва та ЗАЕС, наголосив, що МАГАТЕ також вимагає доступу до електророзподільчої станції ЗАЕС.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок