Зеленський: МКС вже почав розслідувати причини катастрофи на Каховській ГЕС

Зеленський: МКС вже почав розслідувати причини катастрофи на Каховській ГЕС

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо у Києві, 10 червня 2023 року. Фото: AP

Генпрокурор України Андрій Костін відправив в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) відповідне звернення щодо розслідування підриву росіянами Каховської ГЕС.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні 11 червня.

"Цими днями Херсонщину відвідали представники Міжнародного кримінального суду. У перший же день після катастрофи генеральний прокурор відправив в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду відповідне звернення щодо розслідування цієї катастрофи, і робота вже почалася", — сказав Володимир Зеленський.

Глава держави зауважив, що факт відвідування представниками МКС цього регіону важливий.

"Дуже важливо, що представники міжнародного правосуддя на власні очі побачили наслідки цього російського теракту та самі почули, що російський терор продовжується. І продовжується ще максимально цинічними та жорстокими обстрілами затопленої території, території евакуації", — сказав Зеленський.

За його словами Україна буде сприяти максимально незалежному та обʼєктивному розслідуванню у справі підриву греблі Каховської ГЕС.

"Ми вже сприяємо й будемо й надалі сприяти максимально незалежному та обʼєктивному розслідуванню Міжнародним кримінальним судом. Усі наші правоохоронці та інші інституції максимально долучені до цього процесу. Повний доступ до уражених територій, до свідків, до всієї інформації та доказів. Це розслідування дуже важливе для безпеки всього світу", — підкреслив президент України.

Генеральний прокурор України Андрій Костін і представники Міжнародного кримінального суду відвідали постраждалі внаслідок підриву російськими військами греблі Каховської ГЕС території Херсонщини.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок