На деяких пішохідних переходах у Миколаєві встановили фігурки школярів

На деяких пішохідних переходах у Миколаєві встановили фігурки школярів

На деяких пішохідних переходах у Миколаєві встановили фігурки школярів

Фігурки школярів на пішохідних переходах. Їх встановили по проспекту Миру та на перехресті вулиці Фалєєвської та проспекту Центрального.

Сергій Василега – водій. Проспектом Миру їздить на роботу. Сергій Василега каже, що фігурки школярів позитивно впливають на поводження водія на цьому пішохідному переході: "Вони яскраві, впадають в око. Багато аварій, багато людей збивають на пішохідному переході, а так здалеку видно. Водії пригальмовують заздалегідь, вже усі дивляться. Незвично".

Олена Петрова – мати п’ятирічної Каміли. Жінка говорить, що встановлені фігурки мають вплинути на поводження водіїв на аварійно-небезпечних пішохідних переходах.

За ініціативою волонтерської платформи “МрійДій”, фігурки школярів встановили на пішохідному переході по проспекту Миру та на перехресті вулиці Фалєєвської та проспекту Центрального. Член платформи Костянтин Скоріні каже, що ці об'єкти встановлені у пілотному режимі. Волонтери планують провести моніторинг серед водіїв, щоб оцінити ефективність нововведення. Розповідає скільки мають використовувати ці фігурки і де планують їх надалі встановлювати.

- Щонайменше п'ять років. Я не бачу ніяких проблем, щоб вони там стояли тривалий час. У Вінниці вони вже п'ять років стоять. Ми хотіли б всюди, де є нерегульовані пішохідні переходи, які є шляхами дітей "з" і "в" школу.

Речник патрульної поліції головного управління Національної поліції в Миколаївській області Віталій Душко говорить, що до їхнього відомства ніхто не звертався щодо встановлення фігурок школярів. Управління патрульної поліції в Миколаївській області відправить припис на департамент житлово-комунального господарства щодо перевірки законності встановлення.

- Згідно з ДБН України, на наземних пішохідних переходах повинен бути так званий “трикутник видимості”. Якщо фігурка не відповідає стандартам, можливо, її буде демонтовано, - говорить Віталій Душко.

Директор департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Сергій Коренєв говорить, що встановлення фігурок школярів було узгоджено з департаментом.

- Наскільки я знаю, - каже Сергій Коренєв, - у цих ДБН прописано те, що забороняється встановлення споруд та зелених насаджень. Фігурка не є фактично спорудою, не є зеленим насадженням, які обмежують видимість. Я не бачив офіційної позиції стосовно цього поліції. Якщо ця офіційна позиція буде викладена, відповідно необхідно реагувати на неї. При цьому я бачу по всій Україні встановлені ці фігурки, і вони працюють досить непогано.

Автор – Олександр Гресь, оператор – Василь Філімон

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди