Пакистан отримав першу партію нафти з РФ

Пакистан отримав першу партію нафти з РФ

Пакистан отримав першу партію нафти з РФ
Карачі, Пакистан. Фото: Ярослав Прищепа, Суспільне

У пакистанське портове місто Карачі, розташоване на півдні країни, прибув перший вантаж російської сирої нафти зі знижкою в межах нової угоди, укладеної між країнами.

Про це 11 червня у Twitter повідомив прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф.

"Я виконав ще одну обіцянку, дану нації. Радий повідомити, що перша російська партія сирої нафти зі знижкою прибула до Карачі", — написав він.

Шехбаз Шаріф додав, що розвантаження нафти має початись 12 червня.

"Ми крок за кроком просуваємося до процвітання, економічного зростання, енергетичної безпеки та доступності. Це — перше в історії постачання російської нафти до Пакистану і початок нових відносин між Пакистаном та Російською Федерацією", — заявив очільник пакистанського уряду.

Він також подякував усім, хто "зробив свій внесок у втілення в життя обіцянок імпорту російської нафти".

У квітні повідомлялося, що Пакистан вперше замовив російську нафту зі знижкою в рамках нової угоди, укладеної між Ісламабадом та Москвою. При цьому очікувалось, що перший вантаж буде доставлений до порту Карачі у травні.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

На початок