Київрада створила комісію з перевірки укриттів

Київрада створила комісію з перевірки укриттів

Київрада створила комісію з перевірки укриттів
Фото: Київрада

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів. За таке рішення сьогодні, 8 червня, піл час засідання проголосували 66 депутатів Київради.

До складу комісії увійшли депутати:

  • Марина Порошенко, Леонід Ємець від фракції "Європейська Солідарність";
  • Дмитро Білоцерковець, Володимир Бондаренко від фракції УДАР;
  • Ксенія Семенова від фракції "Слуга народу";
  • Ярослав Федоренко від фракції "Єдність";
  • Вадим Васильчук від фракції "Голос";
  • Ганна Свириденко від фракції "Батьківщина".

Члени комісії матимуть право перевіряти укриття та протягом 10 днів отримувати від органів державної влади, самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідні матеріали та документи.

"Створення такої комісії дасть можливість на підставі цих перевірок вчинити дії, аби укриття дійсно рятували життя, а не були предметом політичних дискусій", – зазначив під час засідання заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Прокопів.

Що відомо про перевірки київських укриттів

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Станом на ранок 8 червня у Києві проінспектували понад 3,8 тисячі укриттів та сховищ із наявних 4,6 тисячі. Придатні до використання майже 2,6 тисячі укриттів та сховищ, ще 683 — можуть бути укриттями за умови належного облаштування, 554 — не відповідають нормативним вимогам до приміщень, де можуть бути укриття.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок