Підтоплення окупованої Миколаївщини: на Кінбурнському півострові вода дістається до будинків

Підтоплення окупованої Миколаївщини: на Кінбурнському півострові вода дістається до будинків

На Миколаївщині станом на ранок восьме червня в селі Василівка на окупованому Кінбурнському півострові затопило перші дві вулиці. Також підтоплення дійшло в декілька лісництв.

Про це повідомляє Південний лісовий офіс.

За словами місцевих жителів, в будинках до 20 сантиметрів води. Озера навколо сіл наповнюються. Відзначається стрімка швидкість прибування води.

"Лісові насадження Кінбурнського та Василівського лісництв затоплені на 30 і 14 відсотків відповідно. Загальна площа підтоплення лісів Миколаївщини близько 3 тисячі гектар, більша частина частина яких – окуповані", — йдеться у повідомленні.

За даними лісового офісу, через замінування території міни та вибухонебезпечні предмети може переносити течія.

Що відомо про Кінбурнську косу

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.
  • Станом на вечір сьомого червня дорогу в районі села Геройське на тимчасово окупованому Кінбурнському півострові повністю затопило. Кінбурн відрізаний від материка.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок