Збирають кістки у згорілому БТРі. Пошуковці з "Плацдарма" працюють поблизу Лимана

Збирають кістки у згорілому БТРі. Пошуковці з "Плацдарма" працюють поблизу Лимана

Збирають кістки у згорілому БТРі. Пошуковці з "Плацдарма" працюють поблизу Лимана
Фото: Суспільне Донбас

Від початку повномасштабного вторгнення пошуковці асоціації "Плацдарм" знайшли 345 тіл російських військових, які передали для обміну на українських загиблих воїнів, розказав Суспільному Донбас керівник пошукового загону "Плацдарм" Олексій Юков.

Нещодавно пошуковці отримали інформацію про ділянку поблизу Лимана, де у згорілому БТРі можуть бути рештки російського військовослужбовця.

"Ми можемо бачити перед собою, саме БТР, який застряг тут на місці. Тому що, з моїх припущень, є дві воронки. Скоріш за все, він попав під артобстріл, його було помічено українськими військами та при спробі уйти від артилерії, вони тут натикнулись і залишились", — допускає керівник пошукового загону "Плацдарм" Олексій Юков.

Останки російського військового пошуковці асоціації "Плацдарм" Донеччина
Згорілий БТР, який застряг на місці Донеччина, 5 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Донбас

Олексій Юков каже, ймовірно, під час артобстрілу БТР загорівся і у ньому згоріли й російські окупанти.

"Поки що ми припускаємо, що одна людина, а вже під час обробки будемо вирішувати, скільки там людей по кістках знаходиться. БТР тут знаходиться ще з 2022 року, коли звільняли Харківщину, Ізюмщину. І саме під час звільнення вони тут і загинули", — каже Олексій Юков.

Пошуковці обстежують територію навколо згорілої російської техніки та працюють всередині бронетранспортера. Знайдені кістки розкладають на спеціальному макеті.

"Знайшли останки механіка-водія. Це модернізація під командно-штабну машину, пересувається там штаб на такій машині, офіцер сидить, який чимось командує чи розвідротою, чи артилерією. Тобто командно-штабна машина", — каже пошуковець загону "Плацдарм" Микола Горланов.

Останки російський військовий БТР пошуковці асоціація "Плацдарм" Донеччина
Пошуковці знайшли останки російського військового на Донеччині, 5 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Донбас

За словами пошуковців, у згорілому БТР знайшли фрагменти кісток однієї людини.

"Спочатку вилучається тіло, описується на місці, потім другорядний опис йде саме в СМЕ, це в морзі. Потім ідентифікація і таке інше, за наявності наших звітів, наших нумерацій, вже домовляються з тією стороною і якщо у них є людина, яка загинула на цій локації, то звичайно вже домовляються про обміни тіл", — розповів Олексій Юков.

Пошуковці загону "Плацдарм" останки російський військовий БТР Донеччина
Керівник пошукового загону "Плацдарм" Олексій Юков. Фото: Суспільне Донбас

Олексій Юков каже, ідентифікувати загиблого, у цьому випадку, досить складно.

"В таких місцях майже біологічного матеріалу не виявляється тому особистості військових встановлюють або за наявності жетон, який, може залишився, або самого БТР, його особистого номеру. Саме по номеру буде встановлюватись, хто саме тут знаходився, кого вони не знайшли, та вже будуть під час обмінів передавати ці залишки російській стороні, щоб вони передали тіла українських солдатів", — пояснює Юков.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок