Шмигаль закликав міжнародні організації сприяти евакуації з окупованих РФ територій Херсонщини

Шмигаль закликав міжнародні організації сприяти евакуації з окупованих РФ територій Херсонщини

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до міжнародної спільноти із закликом втрутитися і посприяти евакуації людей із окупованих росіянами територій Херсонщини, які потерпають від затоплення внаслідок підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС.

“Звернувся до керівництва ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних гуманітарних організацій щодо підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС”, — повідомив Шмигаль.

“Внаслідок цього жахливого теракту затоплені десятки населених пунктів. Українська влада організувала евакуацію із контрольованої нами території Херсонщини. Однак на лівому березі, у тимчасовій окупації, люди кинуті росіянами напризволяще. Сотні будинків буквально зникли під водою. Люди вимушені власними силами покидати домівки, а хто не здатний — опинився у пастці стихії”, — йдеться у зверненні глави українського уряду.

Шмигаль заявив, що міжнародні гуманітарні організації мають негайно втрутитися.

“Ми закликаємо взяти на себе евакуацію людей з окупованих росіянами територій Херсонщини. Маємо врятувати життя людей, яких окупанти прирекли на смерть. Маємо діяти негайно!” — сказав прем’єр.

Як повідомив раніше президент Володимир Зеленський, росіяни повністю провалили евакуацію людей на лівому березі Дніпра. З огляду на це Україна буде звертатися до міжнародних організацій.

Так, 80% території лівобережного міста Олешки на Херсонщині вже затоплені, розповіла станом на 14 годину в ефірі марафону "Єдині новини" керівниця міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко. Деякі населені пункти повністю під водою.

За її словами, в Олешках люди перебувають на дахах своїх будинків. Там же вони провели ніч без води і їжі. Деякі з будинків руйнуються і йдуть під воду. Російські військові не проводять евакуацію, натомість перешкоджають волонтерам, які хочуть вивезти людей на власних човнах.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок