Зеленський: Росіяни провалили евакуацію населення з лівого берега Дніпра

Зеленський: Росіяни провалили евакуацію населення з лівого берега Дніпра

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду, під час якої розглянули ситуацію з Каховською ГЕС, перевіркою бомбосховищ та забезпеченням Збройних сил України.

Про це Володимир Зеленський повідомив у Telegram.

"Ситуація з Каховською ГЕС – тема номер один на сьогоднішньому ранковому селекторі. Доповідав новопризначений керівник штабу з подолання наслідків очільник МВС Ігор Клименко. Він уже на місці. Вирішується питання термінового забезпечення питною водою та довготривалі рішення для населених пунктів, які живилися з водосховища. Відбувається оцінка збитків та екологічної шкоди", — йдеться в дописі Зеленського.

Президент також поінформував, що евакуацію людей на лівому березі Дніпра росіяни повністю провалили. З огляду на це Україна буде звертатися до міжнародних організацій.

Окрім цього, за словами Зеленського, під час селекторної наради було заслухано зведення з фронту, дані розвідки та обговорено питання забезпечення технікою та боєприпасами ЗСУ.

"Також обговорили проміжні підсумки інспекції бомбосховищ, які виявились, на жаль, невтішними", — написав президент України.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок