Вперше за понад 130 років: принц Гаррі завершив давати свідчення у справі проти таблоїдів

Вперше за понад 130 років: принц Гаррі завершив давати свідчення у справі проти таблоїдів

Принц Гаррі прибув до Високого суду в Лондоні в середу, 7 червня 2023 року
Принц Гаррі прибув до Високого суду в Лондоні в середу, 7 червня 2023 року. Фото: АР

Принц Гаррі у середу, 7 червня, завершив давати свідчення у Високому суді Лондона в справі за позовом до медіахолдингу Mirror Group Newspapers (MGN) щодо втручання у його приватне життя. Про це повідомляє Reuters. Йдеться про позов принца до таблоїдів через злам телефону. Принц стверджує, що таблоїдні газети використовували незаконні засоби для цькування ще з його дитинства.

В цілому перехресний допит принца тривав майже 8 годин, інформує агенція. Він давав свідчення упродовж двох днів. Після  завершення процедури принц Гаррі сказав, що “це дуже багато".

“У середу принц був більш войовничим у суперечці з Ендрю Гріном, адвокатом Mirror Group Newspapers (MGN), видавця газет Daily Mirror, Sunday Mirror і Sunday People, з яким він і ще 100 осіб судяться за звинуваченнями в незаконних діях у період з 1991 по 2011 роки”, — відзначає агенція.

Адвокати, які представляють інтереси Гаррі та інших позивачів, стверджують, що старші редактори та керівники MGN знали і схвалювали телефонний злам і доручення приватним детективам отримати інформацію шляхом обману.

Однак Грін заявив, що немає жодних даних з мобільного телефону, які б вказували на те, що Гаррі став жертвою телефонного зламу.

"Якби суд визнав, що вас ніколи не зламував жоден журналіст MGN, ви б відчули полегшення чи були б розчаровані?" — запитав Грін у принца.

Гаррі відповів: "Це було б спекуляцією... Я вважаю, що телефонні злами були в промислових масштабах принаймні в трьох газетах того часу, і це не підлягає сумніву”.

Гаррі додав, що "ніхто не хоче, щоб його переслідували по телефону, і ніхто не хоче, щоб його телефон зламали".

Зазначається, що принц Гаррі — перший високопоставлений член британської королівської сім'ї, який дав свідчення в суді за останні понад 130 років.

Востаннє британського монарха допитували в суді в 1891 році, коли майбутній Едуард VII був свідком у справі про наклеп під час гри в карти.

Що відомо принца Гаррі і Меган Маркл

Американська акторка Меган Маркл та принц Гаррі, герцог Сассекський одружились у травні 2018 року. Їх первісток – Арчі Маунтбеттен-Віндзор, народився 6 травня 2019 року.

У 2020 році вони оголосили про намір скласти основні обов’язки, пов’язані з королівською сім'єю Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. 18 січня стало відомо, що вони більше не використовуватимуть свій королівський титул і не отримуватимуть фінансування на виконання королівських обов'язків.

Від 31 березня 2020 року подружжя припинило виконувати обов'язки членів королівської родини.

У березні 2021 року Принц Гаррі та Меган Маркл дали перше велике інтерв'юамериканській телеведучій Опрі Вінфрі. Герцогиня Сассекська Меган розповіла, що члени британської королівської сім'ї обговорювали колір шкіри її майбутньої дитини.

У липні 2021 року стало відомо, що герцог Сассекський принц Гаррі пише мемуари про період його публічного життя з дитинства по нині. У серпні видання з посиланням на джерела повідомило, що британська королева Єлизавета II має намір подати позов проти принца Гаррі та Меган Маркл, якщо вони й надалі будуть розповсюджувати інформацію про життя Букінгемського палацу.

На початок