Польща передала Україні цистерни та насоси для ліквідації наслідків затоплення через підрив Каховської ГЕС

Польща передала Україні цистерни та насоси для ліквідації наслідків затоплення через підрив Каховської ГЕС

Міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Камінський
Міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Камінський. Фото: Getty Images

Польща передала Україні 10 великих цистерн для води й 10 високопродуктивних насосів для відкачування води із затоплених районів унаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.

Про це у Twitter повідомив міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Камінський.

"Через драматичне становище цивільного населення після того, як Росія зруйнувала греблю на річці Дніпро в Новій Каховці, ми з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким ухвалили рішення передати Україні 10 цистерн для води місткістю 18 тисяч літрів і 10 високопродуктивних насосів", — йдеться у дописі Маріуша Камінського.

Очільник МВС також подякував керівництву Пожежної служби Польщі, яка надала цю допомогу.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок