ДПСУ: Понад 4 тисячі чоловіків отримали відмову у перетині кордону через систему "Шлях"

ДПСУ: Понад 4 тисячі чоловіків отримали відмову у перетині кордону через систему "Шлях"

Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Прикордонники України проводять посилені заходи, спрямовані на встановлення законних підстав для перетину державного кордону громадянами, які внесені до системи "Шлях". Наразі понад 4 тисячі осіб отримали відмову.

Про це на брифінгу повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

"Вже 4 300 осіб отримали відмову в перетині кордону на виїзд, які слідували як водії суб’єктів господарювання, що мають ліцензію на міжнародні перевезення", — заявив речник ДПСУ і додав, що причина відмови – невідповідність зазначеній меті поїздки.

За його словами, аналіз системи "Шлях", проведений ДПСУ вказує на факти зловживань.

"Адже, близько 1,5% осіб цієї категорії, які виїжджали з України у січні-лютому цього року вчасно не повернулися в країну у визначений термін 60 діб, що встановлений Правилами перетину кордону для такої категорії осіб", — сказав Андрій Демченко.

Речник ДПСУ зауважив, що такий характер правопорушень спостерігається у перевізників майже з усіх регіонів України. При цьому більшість зловживань відмічаються з боку ФОПів, яким як і великим підприємствам-перевізникам надана можливість внесення працівників до системи "Шлях". Великі підприємства більше піклуються про свою репутацію, натомість окремі ФОПи зловживають наданими можливостями й за грошову винагороду, орієнтовно від 3 до 7 тис. доларів США, пропонують свої послуги із внесення даних про осіб до системи.

У поточному році ДПСУ направило 100 листів до "Укртрансбезпеки" щодо виявлених правопорушень ліцензіатами, які вносили до системи "Шлях" інформацію про водіїв, які виїхали за межі України та у визначені законодавством терміни не повернулися.

За наявною інформацією низці ліцензіатів тимчасово припинено доступ до системи "Шлях". Також на цей час триває документування вказаної злочинної діяльності в рамках більш як 60 кримінальних проваджень за ст.332 КК України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Також є люди, які вже отримали підозру у вчиненні злочину за цією статтею.

Система "Шлях" дозволяє чоловікам-водіям або волонтерам легально перетинати кордон в умовах воєнного стану.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні триває мобілізація. 2 травня Верховна рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 20 травня. Це вже сьоме голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада. У цьому році парламент схвалив продовження воєнного стану і загальної мобілізації 7 лютого.

На початок