Через підрив Каховської ГЕС поля на півдні перетворяться на пустелі — Мінагрополітики

Через підрив Каховської ГЕС поля на півдні перетворяться на пустелі — Мінагрополітики

Через підрив Каховської ГЕС поля на півдні перетворяться на пустелі — Мінагрополітики
Пошкоджена Каховська гребля, 6 червня 2023 року. Фото: Associated Press

Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У 2023 році на правому березі Дніпра  працюють лише 13 зрошувальних систем. Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% – в Запорізькій та 30% – в Дніпропетровській областях.

"Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі", — зауважили в міністерстві.

Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн, додали у відомстві. Також у Мінагрополітики повідомили про загибель великої популяції риби та великі збитки для рибної промисловості.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

В Енергоатомі повідомили, що підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою.

"На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники", — зазначили в Енергоатомі.

На початок