Підривом Каховської ГЕС росіяни хочуть зупинити контрнаступ — Данілов

Підривом Каховської ГЕС росіяни хочуть зупинити контрнаступ — Данілов

Підривом Каховської ГЕС росіяни хочуть зупинити контрнаступ — Данілов
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Російська армія підірвала Каховську ГЕС і таким чином вона хоче зупинити контрнаступ ЗСУ. Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі національного марафону "Єдині Новини".

"Немає спроможності у росіян захопити нас військовим шляхом. Це не секрет, що найближчим часом може розпочатися контрнаступ наших збройних сил. Щоб запобігти в цьому напрямку контрнаступу, вони (росіяни — ред.) здійснили такий теракт. ", — заявив Данілов.

Він сказав, що такими діями росіяни вчиняють екоцид в Україні з великими наслідками. 460 тонн мастила знаходилося на станції. Зараз є точне підтвердження, що вже вилилося 150 тонн.

Данілов зазначає, що близько 25-26 тис. людей там може перебувати в зоні затоплення. Відповідальність за них несе окупаційна влада.

"Критичним буде завтрашній ранок. Після того можна буде спостерігати уповільнення розповсюдження водної стихії, спричинене терактом РФ. Люди зараз забезпечені питною водою, їжею. Ситуація під контролем, допомагають волонтери, всі служби працюють", — сказав секретар РНБО України.

Олексій Данілов зазначає, те, що відбувається, підпадає під Женевську Конвенцію та кримінальне провадження МКС.

"Треба дотиснути Росію, щоб вони відмовилися від тієї дурнуватої ідеї захопити нашу країну, щоб вони пішли звідси геть. Те, що вони мають намагання залякувати Захід, думаю, Захід розуміє, що ми здаватися не збираємося і будемо робити все від нас залежне, щоб здобути цю перемогу", — підсумував він.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

В Енергоатомі повідомили, що підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою.

"На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники", — зазначили в Енергоатомі.

На початок