Міжнародний союз охорони природи визнав хом'яка (Cricetus cricetus) видом, що знаходиться на межі повного зникнення.
Гризун потрапив до червоного списку з позначкою Critically Endangered (на межі критичного зникнення). Це найвищий природоохоронний статус для популяцій, що мешкають в дикій природі. В організації зазначили, що вид потребує охорони.
Європейські хом'яки стали значно менше розмножуватися, чому екологи не можуть знайти пояснень. Ще в XX столітті середньостатистична самка приносила щороку понад 20 дитинчат, зараз їх народжується тільки 5-6.
Хом'яки потрапили під загрозу вимирання через кілька причин. Серед них — зростання міст, будівництво доріг і нові методи ведення сільського господарства (зокрема, вирощування монокультур і застосування пестицидів), зміна клімату, світлове забруднення і масове винищення хом'яків в минулому.
Крім гризунів, нові природоохоронні статуси отримали й інші тварини, зокрема мадагаскарські лемури, африканські мавпи та північний гладкий кит.
Північний гладкий кит в оновленому списку був переведений з категорії "перебувають" під загрозою зникнення в розряд "критичних". Живих дорослих особин залишилося менше 250.
Що відомо
- Загалом, до "червоного списку" МСОП належать 120 372 види. З них — 32 441 знаходиться під загрозою зникнення.