БРІКС планує розширення і створення спільної валюти, щоб протистояти США

БРІКС планує розширення і створення спільної валюти, щоб протистояти США

ЗМІ
Путін БРІКС
Президент Росії Володимир Путін бере участь у режимі відеоконференції у бізнес-форумі БРІКС 23 червня 2022 р. Фото: кремлівський пул через AР

Група країн БРІКС, що розвиваються, нарощує свої спроби отримати більший глобальний вплив, і планує розширити свої ряди за межами Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південно-Африканської республіки, і створити спільну валюту.

Як пише Bloomberg, до міністрів закордонних справ країн БРІКС, які 1-2 червня зустрічаються у Кейптауні (ПАР), приєднаються їхні колеги з Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Єгипту і Казахстану.

На порядку денному — розширення, до якого прагнуть долучитися 19 країн, і потенційне створення спільної валюти.

Зустріч, яка передує саміту глав держав БРІКС 22-24 серпня в Йоганнесбурзі, продемонструє цілі блоку щодо утвердження себе як серйозної економічної та політичної сили. Як зазначає агентство, ці переговори, які відбудуться в період загострення напруженості між Вашингтоном і Пекіном, також, ймовірно, посилять занепокоєння Заходу щодо того, що група намагається стати противагою США та ЄС.

Члени БРІКС вже відмовилися приєднатися до "Групи семи" у запровадженні санкцій на Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Розширення та створення спільної валюти є цілями, які підтримує Китай, і принаймні дві країни-учасники саміту у Кейптауні — Іран і Куба, які підпадають під економічні санкції США, зазначає Bloomberg.

"БРІКС набув дуже важливого статусу у світі, і багато країн на різних континентах нашого світу прагнуть стати його частиною", — заявив президент Південної Африки Сіріл Рамафоса.

Міністр закордонних справ ПАР та організатор зустрічі Наледі Пандор заявила минулого місяця, що блок може бути "трансформаційним", представляючи ті країни, "які хочуть відігравати роль у світових справах, приносячи користь Глобальному Півдню".

12 квітня повідомлялось, що влада Південно-Африканської Республіки виступає за те, щоб Володимир Путін приїхав на саміт БРІКС у серпні попри виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт президента Росії.

Що відомо про заяву президента ПАР щодо МКС

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

25 квітня президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що керівна партія "Африканський національний конгрес" (АНК) ухвалила рішення про вихід країни із юрисдикції МКС, який видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна.

Рамафоса додав, що ухвалене рішення пояснюється "упередженістю МКС щодо певних країн".

Щодо того, чи заарештує Путіна уряд ПАР, Рамафоса сказав, що "це питання розглядається".

Згодом на сайті президента ПАР Сиріла Рамафоси повідомили, що Південна Африка залишається учасником Міжнародного кримінального суду.

На початок