У ПАР перевірять заяви про можливе постачання зброї Росії

У ПАР перевірять заяви про можливе постачання зброї Росії

У ПАР перевірять заяви про можливе постачання зброї Росії
Президент ПАР Сиріл Рамафоса. Фото: Associated Press

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса вирішив створити комісію, яка перевірить інформацію про те, що його країна могла постати зброю Росії.

Про це повідомляє The Guardian.

"Президент вирішив розпочати розслідування через серйозність звинувачень, ступінь суспільного інтересу та вплив цього питання на міжнародні відносини Південної Африки", — йдеться в тексті заяви.

11 травня посол США в Південній Африці Рубен Брігеті заявив, що він упевнений, що російський корабель, який пришвартувався на військово-морській базі в Саймонстауні у грудні минулого року, взяв на борт зброю з Південної Африки і доправив її до Росії для війни проти України. Ці звинувачення призвели до дипломатичного скандалу між США, ПАР і Росією, поставивши під сумнів нейтральну позицію ПАР щодо конфлікту в Україні.

У відповідь на звинувачення прессекретар президента ПАР Сиріла Рамафоси Вінсент Магвенья заявив, що влада "із заклопотаністю взяла до відома" висловлювання посла США у ПАР Рубена Брігеті про постачання зброї до РФ.

Магвенья також повідомив, що існує домовленість з США про те, що незалежна комісія проведе розслідування інциденту з російським судном і "американські спецслужби нададуть будь-які докази, які вони мають".

"Тому викликає розчарування той факт, що посол США зайняв контрпродуктивну публічну позицію, яка підриває досягнуте розуміння з цього питання і дуже позитивні і конструктивні відносини між двома делегаціями", — сказав речник президента.

Міністр зв’язку ПАР Мондлі Гунгубеле також заперечив постачання зброї до Росії. За його словами, уряд країни не ухвалював жодного такого рішення.

На початок