Аукціони з продажу російських трофеїв. У Миколаєві волонтери допомагають ЗСУ

Аукціони з продажу російських трофеїв. У Миколаєві волонтери допомагають ЗСУ

Аукціони з продажу російських трофеїв. У Миколаєві волонтери допомагають ЗСУ
Залишки снаряду, що продають волонтери на аукціоні. Миколаїв, 29 травня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Уламки гвинтокрила, тубуси з протитанкових ракетних комплексів, форма та амуніція армії РФ. В Миколаєві волонтери на очних аукціонах продають передані українськими військовими речі з поля боя та деокупованих населених пунктів. Гроші від продажу спрямовують на допомогу Силам оборони. Започаткували аукціони кілька місяців тому і вже придбали обладнання та амуніцію для українських військових.

Про це кореспондентам Суспільного розповів організатор аукціонів Володимир Алексеєв.

За словами Володимира Алексеєва, ідея робити з трофеїв лоти виникла на одному із заходів: глядач побачив на сцені військову атрибутику та попросив продати. Відтоді на концерти, виставки або інші заходи волонтери беруть кілька речей, що привезли військові.

"Це дуже цікава річ, важка. Від С-300. Минулого тижня збита над Херсонщиною. І навіть з ємністю для заряду. Шматок гвинтокрила, бронік. Що там Всеволожськ, Ленінградська 14\1. Туба теж російські", — говорить організатор аукціонів.

Організатор аукціонів Володимир Алексеєв
Організатор аукціонів Володимир АлексеєвУ. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Ці лоти будуть продавати третього червня під час концерту.

Трофеї для аукціону
Трофеї для аукціону. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Володимир показує дрон, що відправлять на передові позиції українських бійців. За словами чоловіка, частину грошей на нього зібрали на аукціонах.

"Є "Мавіки" треті — для розвідки, є "Мавіки" треті — для скидів. Ось цей піде для скидів по російськиї військових. Були розбиті, розтрощені, якісь речі відпрацьовані військовими. Ми перетворюємо в таку корисну річ", — розповів пан Володимир.

Дрон, що придбали волонтери
Дрон, що придбали волонтери. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Чоловік розповідає про найдорожчий лот, який вдалось продати.

"20 тисяч гривень і це була туба від Excalibur. Ну ось так. Велика штука зелена", — сказав Володимир Алексеєв.

Експонати у міні-музеї "ДОФ"
Експонати у міні-музеї "ДОФ". Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Частину трофейних речей залишають в своєму міні-музеї, розповідає керівник громадської організації "ДОФ" Михайло Фатєєв. Серед експонатів можна побачити парашути від російських авіабомб, уламок дрона-камікадзе, сухпаї, горілку тощо.

"Оце рація зв’язку, як би російська. "Аналогов нет", як то кажуть. На одному із наших заходів, просто ми робимо паузу і оголошуємо, що от зараз буде аукціон. І всі охочі на добровільній основі роблять свої внески", – говорить керівник ГО "ДОФ".

Керівник Громадської організації «ДОФ» Михайло Фатєєв
Керівник Громадської організації «ДОФ» Михайло Фатєєв. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Зі слів Володимира Алексеєва, кілька днів тому відбувся збір на рюкзаки для військовослужбовців 79-ї окремої десантно-штурмової бригади.

"Там було 10 тисяч гривень. Є маленькі збори по три–чотири тисячі гривень. Є великі — 60 тисяч гривень. І все це робиться, не повністю, але в тому числі з аукціону збитої техніки", – наголосив організатор продажу.

Окремий стенд – це шеврони на знак подяки від підрозділів Сил оборони.

Стенд з шевронами в музеї "ДОФ"
Стенд з шевронами в музеї "ДОФ". Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Скільки всього вдалося зібрати грошей саме на аукціонах, волонтери не підраховували. До збору на заявки від певного підрозділу ЗСУ або окремої людини також залучають донати, допомогу спонсорів тощо.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок