"Ми побували у Миколаєві, коли місто було під постійними обстрілами" — кураторка гуманітарного штабу Future for Ukraine

"Ми побували у Миколаєві, коли місто було під постійними обстрілами" — кураторка гуманітарного штабу Future for Ukraine

"Ми побували у Миколаєві, коли місто було під постійними обстрілами" — кураторка гуманітарного штабу Future for Ukraine
Волонтери вивантажують гуманітарну допомогу. Фото: Future for Ukraine

Продуктові набори, засоби гігієни, набори для вагітних жінок, теплий одяг, солодощі для дітей та корм для тварин. Таку допомогу українцям надає фонд Future for Ukraine. Волонтери у жовтні 2022 року відвідали Миколаїв, в грудні та лютому 2023 були на Херсонщині. В планах відвідати інші населені пункти.

Про гуманітарну місію та допомогу людям кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка — кураторка гуманітарного штабу Future for Ukraine Ольга Глюза.

"Офіційно гуманітарний штаб Future for Ukraine працює з червня 2022 року. Тоді була гострою потреба у продуктах, багато людей залишилися без роботи, без годувальників, без житла. Тому перші кілька місяців ми функціонували як центр видачі гуманітарної допомоги: видавали продукти, засоби гігієни та медикаменти".

Перший населений пункт, у якому побували волонтери Future for Ukraine

На перші дні роботи штабу припала трагедія у Кременчуці — 27 червня 2022 року російська ракета влучила у ТЦ "Амстор", де на той момент, за оцінками місцевих служб, перебували понад 1000 людей.

Сконтактували з місцевою лікарнею, зібрали все необхідне і вирушили в дорогу. Ми бачили людей, які втратили близьких, ми спілкувалися с важко пораненими. Лікарня інтенсивного лікування просила медикаменти першої необхідності, знеболювальні та жарознижувальні препарати, бинти, протиопікові та антисептичні засоби, медичні рукавички тощо. Також доставили 30 коробок продуктової допомоги травмованим.

Ця поїздка спонукала нас не обмежуватися лише роботою в штабі, а організовувати гуманітарні місії до прифронтових та деокупованих територій.

Візит до населених пунктів Миколаївщини

На Миколаївщині ми були у жовтні 2022 року. Відвідували Миколаїв. На той момент місто постійно обстрілювали. Крім того, по країні вже почалися блекаути. За словами міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича, допомога місту на той момент зменшилася вдесятеро. І ми відчували, що маємо долучитися до допомоги людям. До того ж до нашого штабу надійшла велика кількість заявок з цього регіону.

У межах нашої місії до Миколаєва ми роздали гуманітарні пакунки 300 жителям. Завдяки донатам ми зібрали 1471 євро.

Багато хто з нас був на Миколаївщині вперше. Побачене нас шокувало: від вигляду спустошених населених пунктів, які ми проїжджали, на очі наверталися сльози. Але нас одночасно вразили місцеві жителі — мужні, сміливі та оптимістичні попри все.

Алгоритм роботи гуманітарної місії

Ми працюємо через запити від місцевих органів влади. Вивчаємо потребу, вивчаємо регіон: де проходить лінія фронту, скільки у громаді людей, чи є там діти, які наслідки окупації та що саме потрібно привезти. Повна підготовка триває приблизно місяць.

Формуємо потребу та оголошуємо збір коштів у нас на сайті. Звертаємося до наших партнерів з проханням надати допомогу. За рік нашої роботи ми заручилися підтримкою понад 40 партнерів.

Коли зібрана потрібна сума та кількість гуманітарних пакунків, вирушаємо в дорогу. І далі кульмінація нашої роботи — видача на місцях людям, спілкування, обійми. Звідти і сили на те, щоб по приїзду робити це знову.

Плани на найближчий час

Наприкінці травня ми плануємо відвідати Запорізьку область, де не бували. Отримуємо багато запитів від громад, прохання допомоги, як місцевим жителям прифронтових зон, так і ВПО.

Зараз ми намагаємося додавати до своїх активностей допомогу всім категоріям населення в усіх регіонах, підтримувати організації, що також працюють з наслідками війни.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок