У Дніпрі суд залишив під вартою військового, якого підозрюють у торгівлі гуманітаркою

У Дніпрі суд залишив під вартою військового, якого підозрюють у торгівлі гуманітаркою

У Дніпрі суд залишив під вартою військового, якого підозрюють у торгівлі гуманітаркою
Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Індустріальний районний суд Дніпра залишив під вартою військового 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Ростислава Снігура. Його підозрюють у продажу нібито гуманітарної допомоги – автомобіля. Деталі – у матеріалі Суспільного.

Військовослужбовець каже: придбав машину за власні кошти, використовував її для потреб підрозділу. Хотів продати, аби замінити на більш придатний для фронтових умов транспорт.

Наразі чоловік просить суд змінити запобіжний захід: замість тримання під вартою – взяття на поруки військовою частиною А1302 або народним депутатом України, учасником бойових дій Андрієм Шараскіним.

"Він має міцні соціально-побутові зв’язки, він військовий ЗСУ, бере участь безпосередньо на передовій, раніше не судимий. Викладені обставини свідчать про те, що заявлені ризики відсутні. Відсутність обґрунтованої підозри, як однієї зі складових для застосування запобіжного заходу. Єдиною особою, якій заподіяна шкода, є Снігур Р.В., який самостійно придбав вказаний автомобіль, у нас є підтверджуючі документи, що "Спілка українською молоді" як волонтерська організація лише виконувала функції, так би мовити, Нової пошти, яка здійснила доставку вказаного автомобіля", – говорить адвокат Ігор Степанов.

У Дніпрі суд залишив під вартою військового, якого підозрюють у торгівлі гуманітаркою
Ігор Степанов. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

За словами прокурора Дмитра Стьобіна, Ростислава Снігура підозрюють у перевищенні службових повноважень. Він, на думку слідства, продавав гуманітарну допомогу.

"Вказаний автомобіль був завезений як гуманітарна допомога саме для військової частини. І Снігура уповноважують забрати цей автомобіль, і з листопада по квітень цей автомобіль заїжджає в частину, виїжджає з частини, але не стає на баланс частини. Замість цього оголошення з’являється про продаж цього автомобіля", – говорить він.

Заступник командира танкової роти з морально-психологічного забезпечення Ростислав Снігур зараз перебуває у запорізькому СІЗО, у засіданні бере участь за допомогою відеозв'язку. Каже, цю автівку придбав за власні кошти, використовував її для потреб підрозділу.

"Особа придбала автомобіль за власні кошти, які він заробив на передовій. Він отримав кошти, ризикуючи своїм життям, від держави, і витратив їх на те, щоб купити автомобіль і на ньому виконувати бойові завдання", – каже адвокат Ігор Степанов.

У Дніпрі суд залишив під вартою військового, якого підозрюють у торгівлі гуманітаркою
Ростислав Снігур перебуває у запорізькому СІЗО, тому участь у засіданні бере за допомогою відеозв'язку. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Заступник командира батальйону з морально-психологічного забезпечення Віктор Клочко розповідає: Ростислав Снігур служить у 93-й бригаді два роки. До повномасштабної війни воював у зоні ООС, потім – у Харківській області та під Бахмутом. На цьому автомобілі, каже Віктор, бійці підрозділу постійно виїжджали в зону бойових дій. На продаж Ростислав вистав його, аби купити іншу модель, яка більше підходить до умов, у яких зараз воюють бійці.

"Не було потреби ставити його на баланс, він придбав за власні кошти. І те, що прокурор казав, що це схема, торгівля автомобілями… Який може бути продаж автомобіля, якщо він ризикував ним, його можна було б знешкодити в будь-яку хвилину – там бойові дії. Якби він займався продажем, він би переховував його десь у Дніпропетровській області, у бойових діях його не використовував би", – каже Віктор Клочко.

У Дніпрі суд залишив під вартою військового, якого підозрюють у торгівлі гуманітаркою
Віктор Клочко. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Суд не задовольнив клопотання адвоката підозрюваного, залишивши без зміни запобіжний захід – тримання під вартою з можливість внесення застави понад 800 тисяч гривень.

"Ми не зупинятимемося на цьому, сміливіше та наполегливіше працюватимемо, і доведемо суспільству те, що такі ситуації не можуть моделюватися як злочин. Відповідальні, сміливі військові, які допомагають нам подолати ворога, що, вони повинні сидіти у в’язниці? Ми із цим не згодні", – сказав адвокат Ігор Степанов.

Запобіжний захід щодо Ростислава Снігура триватиме до 19 червня.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок