На Дніпропетровщині судили священника УПЦ (МП), який виправдовував напад Росії на Україну: який вирок

На Дніпропетровщині судили священника УПЦ (МП), який виправдовував напад Росії на Україну: який вирок

Васильківський районний суд Дніпропетровської області засудив до п’яти років позбавлення волі священника Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП) за виправдовування нападу Росії на Україну. Про це йдеться у вироку суду, оприлюдненому 22 травня в держреєстрі судових рішень.

Священника визнали винним у виправдовуванні збройної агресії Російської Федерації проти України з 2014 року й окупації частини українських територій.

За документом, у селищі Письменному Синельниківського району від священника чули висловлювання про правомірність вторгнення Росії в Україну. Також він лишав коментарі з виправдовуванням окупації України під дописами в соцмережах.

За інформацією з вироку, на суді, зокрема, як свідків допитали парафіянку церкви, переселенку з Запорізької області, яка зверталася до священника за допомогою щодо житла.

«У приватній розмові після служби він звинувачував керівництво України у війні і казав, що скоро прийде Росія», – сказано в документі.

Священника затримали у вересні 2022 року. У суді він повністю визнав свою провину, що стало пом’якшувальною обставиною. Суд ухвалив рішення про призначення йому покарання – п’ять років позбавлення волі без конфіскації майна.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді упродовж 30 днів з дня його проголошення.

Суспільне зв'язується з Дніпровською єпархією УПЦ для отримання коментаря.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок