ЄС продовжив "економічний безвіз" з Україною ще на рік

ЄС продовжив "економічний безвіз" з Україною ще на рік

Важливо
Штаб-квартира Ради ЄС
Штаб-квартира Ради ЄС. Фото Тьєррі Монасса/Getty Images

Рада Європейського Союзу 25 травня продовжила дію "економічного безвізу" з Україною ще на рік.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради.

"Сьогодні Рада ЄС ухвалила регламент, який продовжує призупинення всіх митних зборів, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту в ЄС ще на рік, до червня 2024 року", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що поновлюючи ці заходи, Євросоюз демонструє свою непохитну політичну та економічну підтримку Україні, яка стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією з боку РФ.

"Неспровокована і невиправдана війна Росії проти України має руйнівний вплив на економіку країни. Поновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас дають ЄС можливість захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів", – сказав міністр з міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йоган Форселл.

Оголошені заходи стосуються фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень. Зазначається, що мита для промислових товарів припинили діяти з 1 січня 2023 року за умовами Угоди про асоціацію.

Ухвалений регламент має бути підписаний представниками Ради та Європейського парламенту й опублікований в Офіційному віснику. Він набуде чинності 6 червня.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram подякував європейським партнерам за ухвалене рішення.

"Європейська Рада сьогодні продовжила дію "економічного безвізу" з Україною ще на рік. Це означає, що український бізнес не сплачуватиме жодних мит, квот і тарифів при експорті товару в ЄС щонайменше до червня 2024 року. Вдячні європейським партнерам за ухвалене рішення ", — йдеться в дописі Дениса Шмигаля.

За 2022 рік товарообіг України становив $99,7 млрд. Торік в Україну імпортували товарів на $55,5 млрд, а експортували з України продукції на $44,2 млрд.

У вересні минулого року під час візиту до Берліна та Брюсселя прем’єр-міністр Денис Шмигаль досяг домовленостей про енергетичний, транспортний та економічний "безвізи".

Що відомо про вступ України в Євросоюз

Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в Європейський Союз. Але Україна має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — 17 червня, після засідання Єврокомісії, на якому вирішувалося, чи рекомендувати надати Україні статус кандидата в ЄС, сказала її президентка Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Вибір редакції

На початок