Шмигаль: "Принцип довідки ходять за військовим — ключовий у реформі ВЛК"

Шмигаль: "Принцип довідки ходять за військовим — ключовий у реформі ВЛК"

Засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я
. Засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ проти України, 10 травня 2023 року. Фото: з сайту уряду

Принцип довідки ходять за військовим — ключовий у реформі Військово-лікарських комісій (ВЛК). Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

“Уряд розпочав велику реформу Медико-соціальних комісій і Військово-лікарських комісій. Верховна рада залучена до цієї реформи. Я вдячний за два закони, які прийняті у двох читаннях. І які, звичайно ж, спростять роботу ВЛК по відношенню до наших військових, ветеранів і поранених бійців”, — сказав Шмигаль.

За його словами, було створено ще цілий ряд ВЛК додатково для того, щоб розшити ті черги, які були. Запустили електронну чергу в тестовому режимі у Харкові, Львові, Вінниці , Одесі, в Києві.

“Але, в перспективі, це буде працювати на території всієї України. І дуже важливо, що ми маємо берегти ментальне здоров’я наших бійців, поранених, а не надавати нових травм”, — сказав Шмигаль.

Коментуючи реформу Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), Шмигаль сказав, що це велика реформа, де люди мають отримати міжнародні стандарти, фактичну міжнародну класифікацію функціональності.

“Маємо повертати людей в економіку, маємо повертати працездатність”, — наголосив глава уряду.

5 травня Міноборони запустило в тестовому режимі систему електронного запису на ВЛК в п'ятьох містах — Харкові, Львові, Києві, Вінниці та Одесі.

2 травня Верховна рада в цілому прийняла законопроекти №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Що відомо про реформу військово-лікарських комісій

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

На початок