Губернатор Бєлгородської області заявив про "дронову атаку". Бійці РДК передали привіт Гладкову

Губернатор Бєлгородської області заявив про "дронову атаку". Бійці РДК передали привіт Гладкову

Губернатор Бєлгородської області заявив про "дронову атаку". Бійці РДК передали привіт Гладкову
Губернатор Бєлгородської області РФ В'ячеслав Гладков. Фото: Телеграм Гладкова

Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков заявив про неспокійну ніч в регіоні через "атаку безпілотниками". Бійці "Російського добровольчого корпусу" передали очільникові області привіт і сказали, що чекають на нього.

Як зазначив Гладков, вночі була велика кількість атак безпілотних літальних апаратів.

"Здебільшого засоби ППО впоралися, але є пошкодження у Бєлгороді, Борисівському районі, Бєлгородському районі: легковий транспорт, приватні будинки, адміністративні будівлі. Найголовніше, що постраждалих немає зовсім", — написав він у Телеграм.

Губернатор повідомив, що у Грайворонському окрузі пошкоджено газопровід, є невелика пожежа. Відключені від газу село Безіменне та свинокомплекс. Також в районі відновлюють електричні мережі, які постраждали під час заходу ЛСР та РДК.

За словами Гладкова, в районі 9 поранених. У пунктах тимчасового розміщення з Грайворонського округу — понад 550 евакуйованих у Старому Осколі, Рокитному, Івні та в Будівельнику.

Він також заявив, що у Яковлівському окрузі вночі з безпілотників "двічі було скинуто вибухові пристрої у селищі Томарівка на дві адмінбудівлі". У Новій Таволжанці з безпілотника "скинуто вибуховий пристрій без подальшої детонації" над приватним житловим будинком.

"Під обстріл ЗСУ потрапила околиця села Терезівка Шебекинського округу. Є один постраждалий – чоловік із пораненнями нижніх кінцівок", — заявив Гладков.

Водночас бійці "Російського добровольчого корпусу", які беруть участь в операції у Бєлгородській області, зранку 24 травня опублікували відео з технікою і передали Гладкову привіт.

"Бійці РДК зраджують привіт губернатору Білгородщини, який у своїх снах знищив десятки MaxxPro. Він ще має таку можливість. Мужики на нього дуже чекають!" — йдеться у дописі під відео.

Зазначимо, що на відео немає розпізнавальних знаків, щоб можна було підтвердити місце, де та коли воно було зняте.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Вибір редакції

На початок