США прокоментували інформацію про використання американської зброї у Бєлгородській області РФ

США прокоментували інформацію про використання американської зброї у Бєлгородській області РФ

США прокоментували інформацію про використання американської зброї у Бєлгородській області РФ
Пошкоджена техніка, що нібито належала "українській ДРГ" у Бєлгородській області. Фото: Telegram

Сполучені Штати не схвалюють удари по території Росії, в тому числі із використанням американської зброї, однак Україна має право самостійно вирішувати, як вести війну з РФ.

Про це під час брифінгу 23 травня заявив Мет Міллер, речник Державного департаменту США.

"Ми бачили деякі повідомлення, які ширяться соціальними мережами, де стверджується, що у цих атаках використовувалася зброя, поставлена США. Я скажу, що на цей момент ми скептичні щодо правдивості таких повідомлень", — зазначив посадовець.

Водночас він додав, що Україна має право самостійно визначати свої кроки у війні з Росією.

"Як я вже говорив напередодні, ми не схвалюємо удари всередині Росії, і ми чітко даємо це зрозуміти. Але, як ми також говорили, саме від України залежить, як вести цю війну", — підсумував Міллер.

Речник Пентагону, бригадний генерал Пет Райдер додав, що американська сторона стежить за інформацією щодо використання американської зброї в РФ.

"Ми бачили ці повідомлення, ми пильно стежимо за цим. Ми можемо підтвердити, що уряд США не погоджував жодної передачі озброєння третій стороні, воєнізованим угрупованням поза Збройними силами України.Також українська сторона не просила про будь-які передачі. Тож ми уважно стежимо", — зазначив військовий.

Раніше Міноборони Росії поширило відеозаписи та фото, на яких зафіксована техніка, яку нібито використовували на території Бєлгородської області РФ бійці російських добровольчих формувань у складі ЗСУ. Зокрема, на них помітні броньовані машини, схожі на американські HMMWV.

"Російський добровольчий корпус" прокоментував інформацію про нібито знищення їхніх бійців та техніки силовиками РФ на території регіону. У підрозділі запевнили, що не мають втрат.

"Ми не знаємо які колони техніки знищив у своїх зведеннях пан Конашенков (офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков — ред.), але "Російський Добровольчий Корпус" не має втрат", — йдеться у повідомленні.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Вибір редакції

На початок