Росія терміново проводить евакуацію сховища ядерних боєприпасів у Бєлгородській області — ГУР

Росія терміново проводить евакуацію сховища ядерних боєприпасів у Бєлгородській області — ГУР

Росія терміново проводить евакуацію сховища ядерних боєприпасів у Бєлгородській області — ГУР
Місто Шебекіно Бєлгородської області, Росія, ілюстравтине фото: Getty Images

Російська Федерація станом на вечір 22 травня терміново проводить евакуацію сховища ядерних боєприпасів “Бєлгород-22” у Бєлгородської області.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону "Єдині новини".

“У терміновому режимі об’єкт “Бєлгород-22” — сховище ядерних боєприпасів — рашисти так само евакуюють. Воно неподалік Грайворона”, — зазначив Юсов.

За його словами, у зв'язку з подіями в Бєлгородській серед російського керівництва помітні "елементи паніки". Про це свідчить, зокрема, евакуація місцевого населення.

“Евакуація військового об’єкта “Бєлгород-22” — це також реакція. Ми розуміємо, що для евакуації такого роду об’єктів потрібно мати план, залучати серйозну техніку, кількість особового складу”, — додав представник ГУР.

Що відомо про бої у Бєлгородській області

22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

У коментарі Суспільному речник ГУР Андрій Юсов зазначив, що на території Бєлгородської області легіон "Свобода Росії" та "Російський добровольчий корпус" проводять операцію для створення "смуги безпеки" для захисту цивільних українців. За його словами, операцію проводять виключно громадяни Росії.

Речник Путіна, якого цитує російське пропагандистське медіа ТАСС, сказав, що Міноборони, ФСБ та прикордонна служба РФ доповіли Путіну про спробу "прориву" у Білгородську область "українських диверсантів", метою яких є "відволікти від подій на бахмутському напрямку".

Російський добровольчий корпус

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

На відміну від легіону "Свобода Росії", відбір до РДК відбувається не з полонених і колишніх російських військовослужбовців, які потрапили до «Легіону» з Росії, а з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Вибір редакції

На початок