Події у Бєлгородській області спричинили паніку в Росії — ISW

Події у Бєлгородській області спричинили паніку в Росії — ISW

вибух
Вибух. Ілюстративне фото: Getty Images

Російський інформаційний простір відреагував на рейд бійців "Російського добровольчого корпусу" (РДК) та Легіону "Свобода Росії" (ЛСР) в Бєлгородській області 22 травня панікою, фракційністю і неузгодженістю, яку він зазвичай демонструє у випадку значних потрясінь.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

"Деякі мілблогери зациклилися на тому, що "РДК" і "ЛСР" складаються переважно з росіян, назвали їх зрадниками Росії, безпідставно звинувативши в роботі на ГУР Міноборони України", — йдеться у звіті.

За словами аналітиків, кілька військкорів припустили, що атака була цілеспрямованою інформаційною операцією, метою якої було відволікти увагу від нещодавнього захоплення Бахмута РФ і посіяти паніку в російському інформаційному просторі напередодні можливого українського контрнаступу.

Зі свого боку, колишній ватажок бойовиків "ДНР" Ігор Гіркін заявив, що попереджав про те, що такі транскордонні рейди можуть бути частиною ширшої української контрнаступальної стратегії.

Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин скористався інцидентом, щоб звинуватити російський уряд та його бюрократичну бездіяльність у сприянні атаці та розкритикував Міноборони Росії за неспроможність зміцнити російські кордони та захистити Росію.

В ISW зазначили, що перша помічена лінія російських оборонних укріплень пролягає, зокрема, за 2 км від Гори-Подолу, і припущення, що силам "РДК" вдалося пробити оборонну лінію, підкреслює слабкість таких укріплень, принаймні, коли вони не повністю укомплектовані добре підготовленими та добре оснащеними солдатами".

"Те, що більшість російських військових блогерів відреагували на ситуацію відносно різними занепокоєннями, тривогами та гнівом, а інформаційний простір не згуртувався навколо однієї цілісної реакції на подію, що свідчить про те, що інцидент застав їх зненацька", — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що російські джерела вранці 22 травня повідомили, що загін "РДК" та "ЛСР" у складі двох танків, БТР та ще дев'яти бронемашин перетнув міжнародний кордон і взяв під контроль Козинку, селище Грайворонського району Бєлгородської області за 600 метрів від кордону з українською Сумською областю.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що "ситуація складна, легіон та РДК створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

"Надалі — рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни", — зазначили там.

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

За словами речника президента РФ Пєскова, якого цитують російські медіа, Путіну вже відзвітували про "спробу прориву". Він назвав події в Бєлгородській області "українською диверсією", мета якої "відвернути увагу від бахмутського напрямку". Пєсков додав, що російські сили намагаються знищити "диверсантів".

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Вибір редакції

На початок