Перейти до основного змісту
Ігнат: Українські пілоти ще не розпочали навчання на F-16, триває підготовка

Ігнат: Українські пілоти ще не розпочали навчання на F-16, триває підготовка

Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат
. Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Суспільне

Навчання українських пілотів на винищувачах F-16 ще не розпочалось. Наразі триває підготовка фахівців до початку тренувань.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" сказав речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

"Ще триває процес підготовки людей до того, щоб розпочати це навчання. Є передові групи, які виїхали в країни, які можуть надати нам майданчики для навчань. Вивчається, як буде проходити цей процес. Самих пілотів в цих країнах ще немає", — сказав Юрій Ігнат.

Речник Повітряних сил наголосив, що йому вже не вперше доводиться спростовувати інформацію щодо навчання українських льотчиків.

"Протягом вже тривалого часу мені доводилось, на жаль, спростовувати щоразу, що "пілоти навчаються у США, В Європі". Раз на місяць (стабільно – ред.) з’являються такі новини й доводиться ставити крапки над "і". Тому що не потрібно давати якусь зайву надію", — сказав Ігнат.

Водночас Юрій Ігнат заявив, що низка держав готові навчати українських пілотів, а деякі – передавати винищувачі. За його словами, ідеться про США та країни Європи, які мають на озброєнні літаки, але хочуть перейти на новіші винищувачі F-35.

"На сьогодні ми маємо надзвичайно гарні новини, що вже фактично є авіаційна коаліція, низка країн буде готувати українських пілотів, деякі вже готові передавати нам винищувачі. Старт дано, рішення, що Україна матиме саме F-16 — є. Далі вже технічні моменти, процеси. Представники Повітряних сил постійно на контакті з нашими партнерами, вивчається момент, коли і які групи в які країни поїдуть на навчання, і які будуть часові терміни", — сказав Юрій Ігнат.

Речник Повітряних сил України додав, що "велику кількість пілотів не можна відправити освоювати F-16, тому що потрібно комусь воювати" і зазначив, що в момент, поки триває бесіда з журналістами, на Донбасі йде ризикована і напружена робота української тактичної авіації.

23 травня високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що у кількох країнах Європи почалася підготовка українських пілотів для польотів на винищувачах F-16.

Чи отримає Україна західні винищувачі

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

Топ дня

Вибір редакції

На початок