У США розповіли, скільки треба часу на передачу Україні F-16

У США розповіли, скільки треба часу на передачу Україні F-16

літак F-16
. Винищувач F-16 на військовій базі Лакенхті, Велика Британія, фото: Getty Images

Для постачання американських винищувачів F-16 до України "у кращому випадку" знадобиться декілька місяців.

Про це заявив міністр ВПС США Френк Кендалл, передає CNN.

"Цей план розробляється, і Україна, очевидно, зацікавлена в отриманні такого роду можливостей. Є багато відкритих можливостей, включно з нашими партнерами", — сказав він.

Кендалл зазначив, що знадобиться принаймні "кілька місяців", перш ніж Україна матиме можливість експлуатувати F-16, і потрібно опрацювати низку деталей, перш ніж українські ВПС зможуть літати на західних літаках у великій кількості.

"Ми за жодних обставин не збираємося передавати F-16 або інший західний винищувач у значній кількості українським ВПС раніше, ніж за декілька місяців", — зазначив міністр.

За його словами, це відносно швидкий термін, оскільки на підготовку нового американського пілота на літаку зазвичай потрібно понад два роки. Навіть курс підвищення кваліфікації для пілота F-16, який на деякий час відмовився від керування реактивним літаком, може тривати до п’яти місяців.

CNN нагадав, що публічно США місяцями стверджували, що винищувачі не є першочерговими у списку пріоритетів і швидко вичерпають доступне фінансування для допомоги Україні замість важливішої ​​зброї, як танки Abrams і ЗРК Patriot.

Кендалл описав згоду адміністрації США на передачу Україні винищувачів, як рішення про те, що настав правильний час почати готувати українську армію до майбутнього.

"Україна залишиться незалежною державою. Їй знадобиться повний набір військових можливостей для її вимог, і тому настав час почати думати про те, як ці можливості можуть виглядати та що вони включатимуть", – сказав Кендалл.

Телеканал зазначає, що адміністрація президента США наразі надала мало деталей плану оснащення українських ВПС винищувачами американського виробництва або іншими літаками четвертого покоління після того, як Джо Байден оголосив у п'ятницю, що США підтримають спільні навчання українських пілотів.

Чи отримає Україна західні винищувачі

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Групи семи" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

На початок