Створюємо демілітаризовану зону на кордоні України з РФ — легіон "Свобода Росії" про бої у Бєлгородській області

Створюємо демілітаризовану зону на кордоні України з РФ — легіон "Свобода Росії" про бої у Бєлгородській області

Створюємо демілітаризовану зону на кордоні України з РФ — легіон "Свобода Росії" про бої у Бєлгородській області
Бєлгородська область. Ілюстативне фото з відкритих джерел

"Російський добровольчий корпус" та легіон "Свобода Росії" ведуть бій та створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки росіяни не зможуть обстрілювати Україну.

Пре Суспільному повідомили у пресслужбі легіону "Свобода Росії".

"Ситуація складна, але тримаємо бій. Легіон "Свобода Росії" та "Російський добровольчий корпус" створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну. Надалі — рухаємося до звільнення всієї Росії від пуінського диктату та припинення злочинної війни", — сказали у пресслужбі легіону "Свобода Росії".

2 березня ФСБ заявляла, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Низка російських ЗМІ та телеграм-каналів повідомила, що у прикордонному селищі Сушани у Брянській області триває бій між бійцями Росгвардії та групою озброєних людей, чути вибухи. Провладні ЗМІ та канали назвали групу озброєних людей "українськими диверсантами". За даними Baza, це були люди "з жовтими пов'язками".

Що відомо про бої у Бєлгородській області

22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

У коментарі Суспільному речник ГУР Андрій Юсов зазначив, що на території Бєлгородської області легіон "Свобода Росії" та "Російський добровольчий корпус" проводять операцію для створення "смуги безпеки" для захисту цивільних українців. За його словами, операцію проводять виключно громадяни Росії.

Речник Путіна, якого цитує російське пропагандистське медіа ТАСС, сказав, що Міноборони, ФСБ та прикордонна служба РФ доповіли Путіну про спробу "прориву" у Білгородську область "українських диверсантів", метою яких є "відволікти від подій на бахмутському напрямку".

Російський добровольчий корпус

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

На відміну від легіону "Свобода Росії", відбір до РДК відбувається не з полонених і колишніх російських військовослужбовців, які потрапили до «Легіону» з Росії, а з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

На початок