Україна повністю контролює ситуацію на кордоні з Росією — ДПСУ

Україна повністю контролює ситуацію на кордоні з Росією — ДПСУ

Ексклюзивно
ечник ДПСУ Андрій Демченко
Фото: УНІАН

Україна повністю контролює ситуацію на кордоні з Росією. Про це повідомив у коментарі Суспільному речник ДПСУ Андрій Демченко, коментуючи події в Брянській області вранці 2 березня.

"Те, що зараз розганяють російські пабліки щодо якоїсь української ДРГ на території Росії, можу відмітити — Україна не агрессор, наша основна задача оборона і захист від країни-окупанта. Країна-терорист у всьому відразу безпідставно намагається звинуватити Україну", — сказав Демченко.

За словами Демченка, “ситуація на кордоні України з країною-агресором залишається повністю контрольованою, хоч, звісно, обстановка досить непроста, що пов'язано в першу чергу зі щоденними обстрілами з території Росії”. Окупанти обстрілюють як лінію кордону, так і прикордоння, використовуючи і артилерію, і стрілецьку зброю, і авіацію.

“Проте наші воїни пильнують весь державний кордон, де виконують свої завдання, щоб не допустити вторгнення та упередити будь-які провокативні дії ворога”, — сказав речник ДПСУ.

Що сталось у Брянській області РФ

2 березня ФСБ заявила, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Низка російських ЗМІ та телеграм-каналів повідомила, що у прикордонному селищі Сушани у Брянській області триває бій між бійцями Росгвардії та групою озброєних людей, чути вибухи. Провладні ЗМІ та канали назвали групу озброєних людей "українськими диверсантами". За даними Baza, це були люди "з жовтими пов'язками".

Тим часом у "Російському добровольчому корпусі" заявили, що це бійці РДК увійшли на територію Брянської області, а інформація про "українські ДРГ", які вбили дітей і взяли заручників — брехня кремлівських пропагандистів. Представники РДК заявили, що вони зайшли в село Сушани та Любечане, з метою звільнення РФ від диктатури Кремля та закликали приєднуватися інших росіян до цього.

"Прийшов час звичайним громадянам Росії зрозуміти, що вони не раби. Піднімайте бунт, бийтесь", — зазначив представник РДК.

На відео РДК — Олександр, позивний "Фортуна" (із прапором в руках) — росіянин, який з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну у складі добровольчого формування пішов захищати Ірпінь Київської області, де і проживав до цього. Він родом з Новосибірська, живе в Україні з 2017 року. Олександр — герой матеріалу Суспільного про отримання росіянами громадянства України — читайте тут, або дивіться у нашому відео.

Другий чоловік в кадрі — командир "Російського добровольчого корпусу" Денис Нікітін. В матеріалі "ТСН" він розповідав, що є москвичем у другому поколінні. "Ми воюємо за Україну, проти Путіна", — сказав він.

Президент РФ Путін назвав події в Брянській області "терактом".

Російський добровольчий корпус

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

На відміну від легіону "Свобода Росії", відбір до РДК відбувається не з полонених і колишніх російських військовослужбовців, які потрапили до «Легіону» з Росії, а з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Читайте також

ГУР: Події у Брянській області — внутрішнє протистояння між громадянами Росії

ФСБ заявляє, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Що відомо

Війна. Усі останні новини

На початок