ГУР: Події у Брянській області — внутрішнє протистояння між громадянами Росії

ГУР: Події у Брянській області — внутрішнє протистояння між громадянами Росії

Ексклюзивно
ГУР: Події у Брянській області — внутрішнє протистояння між громадянами Росії
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, фото: УНІАН

Події у Брянській області РФ — це внутрішнє протистояння між громадянами Росії, повідомив у коментарі Суспільному речник ГУР Андрій Юсов.

"Так звана Російська Федерація — це абсолютно нестабільне утворення з колосальною кількістю внутрішніх конфліктів: міжнаціональних, соціальних, політичних. І справді, мають місце, зокрема, ось такі речі, що говорить про протистояння в середині самої Російської Федерації між громадянами самої Російської Федерації", — сказав він.

Він зазначив, що вже є публічні свідчення перебування бійців "Русского Добровольческого корпуса" на тій території.

"Це свідчить про те, що напевно народ Росії починає прокидатися проти кривавої Путінської диктатури", — додав Юсов.

Інформацію щодо загиблих чи травмованих потрібно перевіряти додатково, наголосили в ГУР.

"Наскільки відомо, зокрема із заяви РДК, що вони воюють не проти цивільного населення, а виключно проти режиму Путіна і тих хто йому служить", — додав він.

У звернення РДК ідеться, що "прямо зараз на всіх інтернет-ресурсах ви можете побачити новини про «українські ДРГ», які вбили дітей, взяли заручників, але водночас спішно пішли і таке інше. Все це брехня кремлівських пропагандистів. Російський Добровольчий Корпус прийшов до Брянської області, щоб показати співвітчизникам, що надія є, що вільні російські люди зі зброєю в руках можуть боротися з режимом".

Представники "Російського Добровольчого Корпусу" заявили, що вони зайшли в село Сушани та Любечане, з метою звільнення РФ від диктатури Кремля та закликали приєднуватися інших росіян до цього.

"Прийшов час звичайним громадянам Росії зрозуміти, що вони не раби. Піднімайте бунт, бийтесь", — зазначив представник РДК.

Зазначимо, на відео РДК — Олександр, позивний "Фортуна" (із прапором в руках) — росіянин, який з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну у складі добровольчого формування пішов захищати Ірпінь Київської області, де і проживав до цього. Він родом з Новосибірська, живе в Україні з 2017 року. Олександр — герой матеріалу Суспільного про отримання росіянами громадянства України — читайте тут, або дивіться у нашому відео.

Другий чоловік в кадрі — командир "Російського добровольчого корпусу" Денис Нікітін. В матеріалі "ТСН" він розповідав, що є москвичем у другому поколінні. "Ми воюємо за Україну, проти Путіна", — сказав він.

Раніше ФСБ заявила, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Президент РФ Путін назвав події в Брянській області "терактом".

Російський добровольчий корпус

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

На відміну від легіону "Свобода Росії", відбір до РДК відбувається не з полонених і колишніх російських військовослужбовців, які потрапили до «Легіону» з Росії, а з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Читайте також

Україна повністю контролює ситуацію на кордоні з Росією — ДПСУ

Війна. Усі останні новини

На початок