Ексголові Верховного суду Князєву обрали запобіжний захід. Як відбувалося засідання суду

Ексголові Верховного суду Князєву обрали запобіжний захід. Як відбувалося засідання суду

Оновлюється
Ексголові Верховного суду Князєву обрали запобіжний захід. Як відбувалося засідання суду
Ексголові Верховного суду Князєву обирають запобіжний захід, 18 травня 2023 року, фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

Вищий антикорупційний суд України 18 травня обрали запобіжний захід ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву, якого підозрюють в отриманні хабаря на 2,7 мільйона доларів. Суд ухвалив відправити Князєва під варту на 60 днів з альтернативою внесення застави у розмірі 107 млн гривень.

У разі внесення застави на Князєва буде покладено низку процесуальних обов’язків. Суд ухвалив взяти під варту підозрюваного в залі суду.

Адвокати ексголови ВС подаватимуть апеляцію.

Як відбувалося засідання з обрання запобіжного заходу Князєву

НАБУ і САП подали клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному у вигляді тримання під вартою з альтернативою 150 млн грн застави.

У разі внесення застави просить накласти відповідні обов‘язки:

  • Не покидати місто проживання,
  • здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон,
  • Носити електронний браслет, не спілкуватися з іншими фігурантами у справі.

За словами прокурорів, є такі ризики перебування ексголови Верховного Суду не під вартою:

  • втеча Князєва за кордон,
  • вплив на свідків, експертів у справі, суддів Верховного Суду,
  • вплив та тиск на іншого обвинуваченого, щоб він відмовився від свідчень,
  • Князєв має доступ до системи електронного суду і може вносити зміни та видаляти деякі справи,
  • ризик переховування Князєва від слідства на непідконтрольних територіях чи РФ.

Під час засідання прокурори САП зазначили, що з 2017 по 2022 рік офіційні доходи Князєва склали майже 30 млн, дружини Князєва — 2 млн грн.

На думку обвинувачення, це вагомі активи, які дадуть змогу Князєву та родині тривалий час перебувати за кордоном у разі втечі.

Сам Князєв заявив, що це неправильні підрахунки, адже нібито дві квартири, які він отримав у спадок, в НАБУ порахували двічі, а також приписали активи в якійсь компанії, до якої він з 2017-го року не має стосунку.

Також ексголова САП заявив, що ризик переховування за кордоном є необґрунтований, бо він добровільно здав всі паспорти. До того ж посадовій особі неможливо виїхати за кордон.

Також захист заявив, що ексголова ВСУ не може переховуватися на окупованих територіях, бо з огляду на "загальну ситуацію та посаду", це може бути небезпечно для його життя.

Адвокати у справі, аргументуючи свою позицію, зазначили, що доступ до службового кабінету Князєва (де знайшли частину грошей під час обшуку — ред.) мав не тільки Князєв. До того під час обшуку Князєв перебував вдома, а не у Верховному Суді.

Також адвокати заявили, що рішення у справі, яку розглядала Велика палата ВС ухвалює колегія з 18 суддів і від голосу Князєва нічого не залежало. До того, наголосили адвокати, Князєв не головував у тій справі.

Адвокати Князєва кажуть, що всі ризики озвучені прокурорами необґрунтовані і їм можна запобігти, якщо призначити домашній арешт.

Князєв каже, що підтримує захисників, але у разі, якщо суд ухвалить рішення про тримання під вартою, просить зменшити заставу, бо в нього немає 150 млн грн.

"Я лишився один", — сказав він.

Зараз суд пішов у нарадчу кімнату.

Оренда Князєвим квартири за 1000 грн

На засіданні суду прокурор заявив, що Князєв орендував квартиру площею 133 квадратні метри у центрі Києва за тисячу гривень. За його словами, ексголова ВСУ фактично проживає у цій квартирі і там відбувався обшук.

Адвокат Князєва заявив, що договір укладали ще у 2017 році.

"Сума, яка була зафіксована, вона ще з 17-го року була, просто тривала пролонгація. Тому, очевидно, можемо припускати, що у договір не вносили зміни, але договір — це так, для розуміння", — сказав адвокат.

Прокурор зазначив, що у 2017 році також неможливо було орендувати квартиру за 1000 гривень.

Раніше сьогодні Вища рада правосуддя дала згоду на тримання Князєва під вартою. За рішення проголосували 14 членів ВРП із 14 присутніх. Напередодні Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до ради з відповідним клопотанням.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному Суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

17 травня Вищий антикорупційний суд України відмовив у задоволенні скарги адвоката колишнього голови Верховного суду України Всеволода Князєва щодо його затримання. Наразі Князєв перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

Вибір редакції

На початок