Перейти до основного змісту
Гендиректор OpenAI закликав Конгрес США до регулювання ШІ

Гендиректор OpenAI закликав Конгрес США до регулювання ШІ

Гендиректор OpenAI закликав Конгрес США до регулювання ШІ
. Гендиректор OpenAI Сем Альтман виступає перед судовим підкомітетом Сенату з питань конфіденційності, технологій і права на слуханнях щодо штучного інтелекту, США, Вашингтон, 16 травня 2023 рік. Фото: АР/Patrick Semansky

Генеральний директор OpenAI та розробник чат-бота ChatGPT Сем Альтман закликав законодавців США регулювати штучний інтелект (ШІ).

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що Альтман дав свідчення перед комітетом Сенату про можливості та недоліки нової технології, наголосивши на необхідності створення агентства для ліцензування компаній, що займаються розробкою ШІ. Також він висловив кілька пропозицій щодо того, як нове відомство могло б регулювати галузь, зокрема, йдеться про видачу і відкликання дозволів для таких компаній.

Гендиректор OpenAI також визнав вплив, який штучний інтелект може мати на економіку, зокрема ймовірність того, що ця технологія може замінити робочі місця, що призведе до скорочень у певних галузях.

"Це вплине на робочі місця. Ми намагаємося це чітко висловити", — сказав він.

Крім того, Сем Альтман заявив, що ШІ може бути використаний для цілеспрямованого поширення дезінформації під час виборів.

Сенатор-республіканець Джош Хоулі сказав, що ця технологія може бути революційною, але також порівняв її з винаходом "атомної бомби".

Сенатор-демократ Річард Блюменталь зауважив, що майбутнє, де домінує ШІ, "не обов’язково є тим майбутнім, якого ми хочемо".

"Нам потрібно максимізувати перевагу хорошого над поганим. Зараз у Конгресу є вибір. У нас був такий самий вибір, коли ми стикнулися з соціальними мережами. Ми не змогли скористатися цим моментом", — сказав Блюменталь.

За даними Всесвітнього економічного форуму, протягом наступних п'яти років технології та штучний інтелект можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць у всьому світі.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.

Топ дня

Вибір редакції

На початок