Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск створив нову компанію X.AI, яка займатиметься штучним інтелектом, пише The Verge.
Компанія була зареєстрована в штаті Невада минулого місяця, директором компанії є Маск, а секретарем — директор сімейного офісу Маска Джаред Бірчалл. У документах, які отримав The Verge, зазначено, що Маск зареєстрував компанію 9 березня 2023 року.
Чутки про те, що Ілон Маск заснує компанію зі штучного інтелекту, ходили вже кілька днів, відзначає The Verge. У звіті Business Insider повідомлялося, що Маск придбав тисячі графічних процесорів (GPU) для майбутнього генеративного продукту зі штучного інтелекту. Financial Times також повідомила, що Маск планує створити фірму зі створення штучного інтелекту, щоб конкурувати з OpenAI, який підтримується Microsoft. Повідомлялося, що Маск навіть шукав фінансування від інвесторів SpaceX і Tesla, щоб запустити компанію.
Читайте також: Європарламент готує закон про штучний інтелект. Які позиції та обмежувальні заходи обговорюються
Під час інтерв'ю в Twitter Spaces, коли Маска запитали про всі графічні процесори, які він придбав, мільярдер не згадав про свої плани побудувати компанію зі штучного інтелекту. Він тоді заявив, що "здається, що зараз всі включно з їхніми собаками купують графічні процесори". Передбачувана назва X.AI збігається з брендингом X Corp., який Маск присвоїв Twitter. А також із маркуванням "X", яке він застосував до свого бачення "додатку для всього".
Видання нагадує, що Маск відкрито виступає проти компанія в галузі штучного інтелекту OpenAI, яку він заснував у 2015 році і залишив у 2018 році. Нещодавно бізнесмен підписав лист із закликом зробити паузу в "гігантських експериментах зі штучного інтелекту". За останні місяці OpenAI стала надзвичайно впізнаваною завдяки таким технологіям, як ChatGPT і GPT-4, пише The Verge.
Що таке чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI
ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницька лабораторія, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників Ілон Маск.
Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.
"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.
ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.
Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.
18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.
Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.
Читайте також
В Австралії мер міста готує перший у світі судовий позов проти ChatGPT
Ілон Маск і понад тисяча експертів закликали зупинити розробку просунутого штучного інтелекту
Штучний інтелект написав книгу про космос для видавництва "Ранок"