У Google запустили інструмент, який виявлятиме та позначатиму зображення, створені за допомогою штучного інтелекту. Про це 15 травня повідомило видання Bloomberg.
Google додав дві нові функції до свого пошуку зображень, щоб зменшити поширення дезінформації, особливо тепер, коли інструменти штучного інтелекту зробили створення фейкових фотографій доступний та легким.
Перший інструмент називається "Про це зображення". За його допомогою можна дізнатися, коли це зображення вперше потрапило у Google та на яких платформах воно було розміщено. Мета полягає в тому, щоб допомогти користувачам визначити першоджерело, а також контекстуалізувати зображення.

Для того, щоб використати інструмент, необхідно натиснути на три крапки на зображенні в результатах пошуку або виконати пошук у Google Lens. Спробувати поки можна лише у США.
Також Google окремо позначатиме кожне зображення, згенероване штучним інтелектом. Маркування зможуть додавати і саме творці ШІ-зборажень. Наприклад сервіси Midjourney, Shutterstock та кілька інших компаній уже домовилися про співпрацю в цьому напрямку.
Мета функції полягає в тому, щоб весь контент зі штучним інтелектом, який з'являється в результатах пошуку, був позначений та не вводив людей у оману.
У чому небезпека ШІ
Раніше Суспільне розповідало, що протягом наступних п'яти років технології та штучний інтелект можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць у всьому світі.
У чому полягає небезпека використання ШІ, чи може він замінити людину, як допомагає під час війни та чи порушує авторське право – про це розповіли Суспільне Культура юристка Центру Демократії та Верховенства Права Ольга Петрів та консультант з цифрових технологій Віталій Мороз.
В інтерв'ю Тhe New York Джеффрі Хінтон, якого називають "хрещеним батьком штучного інтелекту", висловив занепокоєння щодо потенціалу ШІ ліквідувати робочі місця і створити світ, в якому багато хто "більше не зможе знати, що є правдою".
Хінтон публічно також говорив про те, що штучний інтелект може завдати як шкоди, так і користі: "Я вважаю, що стрімкий прогрес штучного інтелекту трансформує суспільство у спосіб, який ми не до кінця розуміємо, і не всі наслідки будуть добрими".
"Я вважаю цю перспективу набагато ближчою і набагато страшнішою, ніж перспектива захоплення влади роботами, до якої, на мою думку, ще дуже далеко", — сказав науковець.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!