Швейцарія арештувала активи Жеваго на понад $113 млн — ДБР

Швейцарія арештувала активи Жеваго на понад $113 млн — ДБР

Колишній український депутат і мільярдер Костянтин Жеваго
Колишній український депутат і мільярдер Костянтин Жеваго, фото: УНІАН

Державне бюро розслідувань (ДБР) і Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) працюють над поверненням зі Швейцарії арештованих понад $113 млн на рахунках компаній, кінцевим бенефіціарним власником яких є екснардеп, акціонер банку "Фінанси та Кредит" Костянтин Жеваго.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

"Кошти були арештовані на підставі відповідної ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2022 за запитом Державного бюро розслідувань", — йдеться у повідомленні.

Компетентні органи Швейцарії повідомили ДБР про те, що сума активів, наявна на заморожених рахунках, перевищує 113 млн доларів.

Наразі ДБР вживає заходи щодо застосування механізму передачі в АРМА арештованих коштів за сприяння Швейцарської сторони.

У яких справах фігурує Жеваго

Жеваго є фігурантом низки кримінальних проваджень, тож Україна звернулася із запитом про його екстрадицію. У межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку.

“Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку”, — зазначили в ДБР.

30 березня французький суд постановив, що українського мільярдера Костянтина Жеваго не повинні екстрадувати в Україну за звинуваченнями в розтраті.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

За даними видання Forbes, п’яте місце у списку найбагатших бізнеменів України станом на грудень 200 року посідав саме власник металургійної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго із 1,4 мільярдами доларів — до війни його статки оцінювались в 1,4 мільярда.

Що відомо про олігархів в Україні

29 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО вже підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.

Згідно із законом, олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Вибір редакції

На початок