Швейцарія почала головування в Радбезі ООН

Швейцарія почала головування в Радбезі ООН

Швейцарія
Будівля швейцарського парламенту у Берні, ілюстративне фото: Getty Images

У понеділок, 1 травня завершилося місячне головування Росії в Раді безпеки ООН. На чолі Радбезу вперше в історії стала Швейцарія.

Про це повідомляє міністерство закордонних справ Швейцарії.

"Одномісячне головування Швейцарії дозволить їй зосередитися на своїх тематичних пріоритетах на 2023–2024 роки та дати поштовх роботі Ради Безпеки", — йдеться у повідомленні.

Федеральний радник Ігнаціо Кассіс і президент Конфедерації Ален Берсе головуватимуть на відкритих дебатах. Очікується, що Федеральний радник Віола Амхерд теж головуватиме на засіданні Радбезу щодо миротворчих місій ООН.

У травні Швейцарія планує дві такі події:

Глава МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс на початку травня проведе дебати на тему "розбудова сталого миру". Дебати будуть спрямовані на визначення шляхів посилення ролі Ради Безпеки, ООН та інших учасників у зміцненні довіри та запобіганні збройним конфліктам.

Президент країни Ален Берсе наприкінці місяця головуватиме на дебатах про цивільний захист населення. Відкриті дебати будуть зосереджені на впливі конфлікту на голод серед цивільного населення та, зокрема, на захисті цивільної інфраструктури для виробництва та розподілу їжі.

Крім того, за головування Швейцарії відбудеться захід, присвячений 75-річчю миротворчій діяльності Радбезу. У 1948 році Рада безпеки відправила свою першу миротворчу місію UNTSO для підтримання режиму припинення вогню на Близькому Сході.

Головування у Раді Безпеки ООН змінюється щомісяця в алфавітному порядку назв країн-членів Радбезу англійською мовою. Країна, яка головує, визначає порядок денний, проводить засідання і, якщо необхідно, представляє Радбез за його межами та перед іншими органами ООН.

Росія протягом квітня 2023 року головувала у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй. Президент Володимир Зеленський назвав головування Росії у Раді Безпеки ООН абсурдною та деструктивною новиною.

Читайте також

Швейцарія запровадила санкції проти ПВК "Вагнер" і компанії РІА ФАН

"Це ганебно, принизливо і небезпечно": Країни Балтії проти головування РФ в Радбезі ООН

Вибір редакції

На початок