В Україні запрацює реєстр олігархів: Зеленський підписав указ

В Україні запрацює реєстр олігархів: Зеленський підписав указ

В Україні запрацює реєстр олігархів: Зеленський підписав указ
Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони щодо порядку формування та ведення реєстру олігархів.

Відповідний указ за номером 459/2022 був оприлюднений 29 червня на сайті президента.

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 червня 2022 року "Про затвердження Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення" (додається)", — зазначається у його тексті.

Відповідно до документа, зокрема, серед інформації про олігархів, яку вноситимуть у реєстр — прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані, а також реквізити паспортів. Окрім того, у реєстрі повинне міститись обґрунтування визнання людини олігархом.

Реєстр має вестись в електронній формі державною мовою. При цьому в нього не вноситимуть дані, що містять державну таємницю та службову інформацію. Водночас дані про олігархів, які вносяться до Реєстру, не можуть бути визнані конфіденційними.

Доступ до реєстру матимуть декларанти, реєстратори, співробітники подання і адміністратора реєстру. Також скористатися ним зможуть голова, секретар і члени РНБО, посадові особи й працівники інших державних органів.

Контроль за виконанням рішення РНБО покладається на секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 23 вересня 2021-го Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Зеленського № 5599 про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом, але "за" проголосували 279 народних депутатів.
  • 3 листопада Рада ухвалила поправки до законопроєкту № 5599 про олігархів. Визначатиме, хто олігарх, буде Рада нацбезпеки та оборони України.
  • У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.
  • За даними списку журналу Forbes, у 2021 році трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов. Далі у десятці йдуть Віктор Пінчук, Констянтин Жеваго, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр і Галина Гереги, Петро Порошенко, Вадим Новінський, Олександр Ярославський та Юрій Костюк.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 127. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок