Україна офіційно приєдналася до Центру НАТО з кіберзахисту

Україна офіційно приєдналася до Центру НАТО з кіберзахисту

Україна, НАТО, кіберзахист
Біля Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту підняли прапор України. Фото: МЗС України / Twitter

Україна приєдналася до Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE).

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

"Сьогодні в штаб-квартирі Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (NATO Cooperative Cyber Defense Center of Excellence) у Таллінні офіційно піднято Державний прапор України, що відзначає офіційне приєднання України до CCDCOE", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про кібератаки на органи влади України

У ніч з 13 на 14 січня 2022 року хакери атакували урядові сайти. Також станом на 8 ранку був тимчасово недоступний портал “Дія”. Про хакерську атаку, зокрема, повідомило Міністерство науки і освіти.

Європейські країни засудили кібератаку на українські офіційні сайти. Зокрема, з відповідними заявами виступили представники Польщі, Швеції, Молдови, а також очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Після цієї кібератаки, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс посилить взаємодію з Україною щодо питань кібербезпеки на тлі кібератаки на державні установи України.

У вівторок, 15 лютого, виникли збої в роботі Приват24, Ощадбанку, сайтів Міністерства оборони та Збройних Сил України. Як повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, проблеми сталися через DDoS-атаку. Також атакували і сайт Українського радіо. Увечері 15 лютого почалася DDoS-атака на портал "Дія", її відбили кіберфахівці.

16 лютого в Міноборони заявили, що на офіційний вебпортал МОУ продовжують здійснюватися DDoS-атаки. Українські фахівці спрямували весь трафік сайту через додатковий сервіс захисту, що розташований у США.

За годину до повномасштабного вторгнення 24 лютого Росія здійснила кібератаку на супутникову мережу KA-SAT, що керується Viasat. Вона мала значний вплив, спричинивши невибіркові перебої у зв’язку та збої в роботі кількох державних органів, підприємств та користувачів в Україні.

У вересні ГУР повідомляло, що Кремль планує здійснити масовані кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури українських підприємств й установ критичної інфраструктури союзників України. За даними розвідників, Кремль також планував збільшити інтенсивність DDoS-атак на критичну інфраструктуру найближчих союзників України, насамперед, Польщі та країн Балтії.

У листопаді на тлі зростання кіберзагрози з боку Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну Європейська комісія запропонувала два плани дій для посилення кіберзахисту.

На початок