Перебіг бойових дій та графік постачання зброї: Зеленський провів засідання Ставки

Перебіг бойових дій та графік постачання зброї: Зеленський провів засідання Ставки

Перебіг бойових дій та графік постачання зброї: Зеленський провів засідання Ставки
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 16 травня 2023 року провів перше після повернення до Києва засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Говорили зокрема про перебіг бойових дій та графік постачання озброєння.

Про це Зеленський повідомив на офіційній сторінці у Telegram.

"Заслухав керівників ОСУВів про перебіг бойових дій на їхніх ділянках фронту. Розглянули загальну оперативну обстановку й дані розвідок. Скоригували графік постачання озброєння та боєприпасів. Їхній розподіл по бойових частинах та резервах", — написав він.

Крім того, учасники засідання заслухали результати перевірки боєготовності новостворених бригад.

Напередодні під час вечірнього звернення Зеленський розповів про результати про результати візитів до Італії, Німеччини, Франції та Великої Британії.

Що відомо про європейське турне Зеленського

У ніч проти 14 травня Володимир Зеленський прибув із офіційним візитом до Німеччини одразу після того, як відвідав Італію, де зустрівся із лідерами країни та Папою Римським. У Берліні глава держави зустрівся із федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром та канцлером Олафом Шольцом. Після цього Зеленський разом із канцлером вирушили в місто Аахен, де йому вручили премію Карла Великого за внесок у справу об’єднання Європи.

У Берліні Зеленський повідомив, що Україна працює над створенням «коаліції винищувачів» — частково його візити європейськими столицями спрямовані на це.

Увечері 14 травня прибув літаком до столиці Франції Парижа, де він зустрівся із президентом країни Еммануелем Макроном. Франція найближчими тижнями надасть Україні "десятки" броньованих машин і "легких" танків, зокрема AMX-10RC. А також проведе навчання для українських військових. Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій за підсумками зустрічі президентів Зеленського та Макрона.

15 травня Зеленський перебував з візитом у Великій Британії.

Вибір редакції

На початок