Зеленський розповів про результати візитів до Італії, Німеччини, Франції та Великої Британії

Зеленський розповів про результати візитів до Італії, Німеччини, Франції та Великої Британії

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що повертається до України з новими оборонними пакетами підтримки після того, як відвідав Італію, Німеччину, Францію та Велику Британію.

Про це президент України сказав у своєму відеозверненні.

"Три довгих дні, – і наші воїни, наша держава стають сильнішими. Я впевнений, значно сильнішими. Повертаємося додому з новими оборонними пакетами: більше нової, більше потужної зброї для фронту, більше захисту для наших людей. Більше політичної підтримки", — наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що також було скоординовано позиції України перед майбутніми міжнародними заходами.

Перед міжнародними заходами, що заплановані на найближчий час, скоординували наші позиції: перед самітом G7, самітом НАТО у Вільнюсі. На всіх зустрічах обговорювали українську формулу миру, і тепер є більше готовності партнерів іти за нею. Є більше підтримки для нашого вступу в ЄС, більше розуміння, що вступ України в НАТО буде, він неминучий", — сказав Зеленський.

Президент окремо подякував кожній країні, яку він відвідав.

"Дякую Італії за допомогу в захисті життя наших людей – від захисту неба до підготовки повноцінної відбудови України після бойових дій. Дякую Німеччині за найбільший оборонний пакет – 2 мільярди 700 мільйонів євро. Системи ППО Iris різних модифікацій та ракети до них, а також гармати, снаряди та бронетехніку. Дякую Франції за нові можливості для наших воїнів у протидії російському терору, і зараз іще не час говорити про деталі. Дякую Британії за домовленість про навчання наших пілотів", — сказав президент України.

Що відомо про європейське турне Зеленського

У ніч проти 14 травня Володимир Зеленський прибув із офіційним візитом до Німеччини одразу після того, як відвідав Італію, де зустрівся із лідерами країни та Папою Римським. У Берліні глава держави зустрівся із федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром та канцлером Олафом Шольцом. Після цього Зеленський разом із канцлером вирушили в місто Аахен, де йому вручили премію Карла Великого за внесок у справу об’єднання Європи.

У Берліні Зеленський повідомив, що Україна працює над створенням «коаліції винищувачів» — частково його візити європейськими столицями спрямовані на це.

Увечері 14 травня прибув літаком до столиці Франції Парижа, де він зустрівся із президентом країни Еммануелем Макроном. Франція найближчими тижнями надасть Україні "десятки" броньованих машин і "легких" танків, зокрема AMX-10RC. А також проведе навчання для українських військових. Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій за підсумками зустрічі президентів Зеленського та Макрона.

Президент Володимир Зеленський 15 травня перебував з візитом у Британії.

Вибір редакції

На початок