Суспільне сплатило борг перед Euronews

Суспільне сплатило борг перед Euronews

Суспільне сплатило борг перед Euronews Original

Суспільний мовник повністю погасив заборгованість держави в розмірі 10,5 млн євро перед Euronews. Відповідний акт про звірку взаємних розрахунків і відсутність заборгованості Національною суспільною телерадіокомпанією України перед Euronews було підписано сторонами 10 липня.

Відповідно до гарантії, яку Euronews направив Суспільному та Міністерству юстиції України, компанія зобов’язується подати всі необхідні заяви для закриття виконавчого провадження і всіх судових справ у Швейцарії протягом трьох робочих днів з моменту отримання останнього платежу. Такі дії Euronews дозволять повернути державі 15 млн євро фінансової гарантії, яка виділялася для проведення “Євробачення 2017”.

За інформацією Euronews, перші заяви вже подано, і Суспільне стежить за виконанням зазначених зобов’язань для якнайшвидшого повернення державі заарештованих 15 млн євро.

Цей борг Суспільний мовник отримав у спадок від колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність 2017 року. Протягом кількох років між Суспільним та Euronews тривали судові тяжби.

“Нам прикро, що ситуація з боргом держави перед АТ “Євроньюз” тривала 10 років і що Суспільному мовнику довелось погашати заборгованість зі свого власного бюджету, який так нещадно цього року скорочений секвестром. Сподіваємось, що коли в Україну повернуться заморожені у Швейцарії з 2017 року 15 млн євро, то сплачену суму боргу у розмірі 360 мільйонів Уряд поверне Суспільному мовнику і ми зможемо до кінця року втілити хоч малу частину з наших амбітних планів на 2020 рік”, — зазначив голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія.

Що відомо

  • Наприкінці лютого виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного. Рішенням суду Суспільне мало сплатити борг в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства Euronews. Суспільне наголошувало, що борг перед Euronews має сплатити держава, оскільки на момент підписання контракту нереформований УТ-1 був державним мовником.
  • У березні Суспільний мовник України звернувся до нового Кабінету міністрів з проханням вирішити проблему з блокуванням коштів за негайного втручання уряду.
  • Незалежна медійна рада закликала прем'єр-міністра Дениса Шмигаля невідкладно вирішити проблему з боргом Суспільного перед Euronews. На підтримку мовника виступили Представництво ЄС в Україні та посольства США, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Японії, а також численні громадські організації.
  • 29 березня прем'єр Шмигаль заявив, що "діяльність Суспільного є особливо важливою у кризові часи", та пообіцяв фінансування у розмірі 1,2 мільярда гривень. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія нагадав Шмигалю, що через непогашений борг перед Euronews рахунки Суспільного мовника досі арештовано.
  • 13 квітня бюджет Суспільного був затверджений на рівні 1 млрд 533 мільйони 205 тисяч гривень, що на 178 мільйонів грн менше, ніж було закладено у першому варіанті бюджету.
  • Як відомо, закон про Суспільне мовлення в Україні передбачає фінансування у розмірі не менше ніж 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік — 2,11 млрд грн. 
  • 3 червня виконавча служба Міністерства юстиції зняла арешт із комерційних рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії України, які були заблоковані понад три місяці через борг колишньої НТКУ перед Euronews. Суспільний мовник розпочинає погашення боргу з власного бюджету.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди