Розблокуйте рахунки: Суспільне звернулося до нового уряду

Розблокуйте рахунки: Суспільне звернулося до нового уряду

Розблокуйте рахунки: Суспільне звернулося до нового уряду Original

Суспільний мовник України, який опинився під загрозою повної зупинки роботи і припинення мовлення всіх теле-, радіо- та діджитал-каналів, звернувся до нового Кабінету Міністрів. Правління Суспільного наголошує, що у телерадіокомпанії є дві проблеми і їх можна вирішити за негайного втручання уряду.

Перша проблема, що торкнулася всіх без винятку працівників телерадіокомпанії, — затримка виплати заробітної плати.

"Понад чотири тисячі працівників Суспільного мовника не отримали заробітної плати в лютому й можуть не отримати її і в березні, адже досі не затверджено паспорт відповідної бюджетної програми та не внесено належних змін до постанови Кабінету Міністрів України (від 25 січня 2017 року №30) щодо порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки ПАТ "НСТУ". Оскільки змінився головний розпорядник бюджетних коштів для телерадіокомпанії (раніше це був Державний комітет телебачення і радіомовлення України, наразі ж — Міністерство культури, молоді та спорту України)", — йдеться у листі.

Керівництво компанії наголошує, що всі необхідні документи зі свого боку Суспільний мовник подав ще в січні, відбувалося погодження у відповідних міністерств, а зі зміною складу Кабінету Міністрів України вся процедура відбулася повторно.

"Залишати працівників найбільшого незалежного медіа країни без жодної оплати праці через затягування документарних процедур — неприпустимо в демократичній правовій державі. Змушені констатувати, що тривалі затримки з виплатами можуть призвести до звільнення найбільш професійних працівників, серед яких основну частину становитимуть журналісти", — зазначили у зверненні.

Правління Суспільного мовника звертається до новообраного уряду з проханням на найближчому засіданні розглянути питання та внести необхідні зміни до постанови від 25 січня 2017 року №30, а також пришвидшити затвердження паспорта бюджетної програми відповідним головним розпорядником.

Другим і найбільшим викликом для Суспільного мовника на сьогодні залишається блокування рахунків телерадіокомпанії. З лютого компанія не може здійснювати жодних видатків, адже постановами Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року та від 20 лютого 2020 року №61321781 було накладено арешт на кошти, що є на рахунках Суспільного мовника, у межах виконавчого провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства "Євроньюз".

"Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з "Євроньюз" розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії "Євроньюз", що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність".

Наразі арешт рахунків уже зупинив підготовку до трансляції в Україні Олімпіади-2020, унеможливлює належне представлення та участь у Євробаченні-2020, також повністю зупинив усі нові проєкти Суспільного, зокрема запуск нової Суспільної студії в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ.

Робота телерадіокомпанії, а це двох національних телеканалів (UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА), трьох національних радіоканалів (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також діджитал-платформ та теле- й радіоканалів у кожному куточку країни потребує щоденних видатків: оплати трансляції, відряджень журналістів, оплати робіт та послуг підрядників, комунальних платежів, обов’язкових зборів. Із замороженими рахунками робота Суспільного незабаром зовсім зупиниться. Окрім того, телерадіокомпанія має низку зобов’язань перед міжнародними партнерами, виконувати які не зможе через блокування рахунків.

"Суспільний мовник звертається до Кабінету Міністрів України з проханням ініціювати виділення з державного бюджету окремих коштів для погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії (10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору), а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково. Вищезазначені рішення з боку Кабінету Міністрів України дадуть змогу розблокувати роботу Суспільного мовника, забезпечити планову підготовку країни до участі в міжнародних подіях та їх висвітлення в Україні, а також належне виконання зобов’язань перед контрагентами та міжнародними партнерами", — резювували у компанії.

Що відомо

  • Виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного. Рішенням суду Суспільне має сплатити борг в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства Euronews. Суспільне наголошує, що борг перед Euronews має сплатити держава, оскільки на момент підписання контракту нереформований УТ-1 був державним мовником.
  • Незалежна медійна рада звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля невідкладно вирішити проблему із боргом Суспільного перед Euronews.
  • Голова правління НСТУ Зураб Аласанія прогнозує, що влада не допоможе Суспільному розрахуватися з боргами, отриманими компанією у спадок від УТ-1.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди