Усі рахунки Суспільного арештовані. На ситуацію відреагував Бородянський

Усі рахунки Суспільного арештовані. На ситуацію відреагував Бородянський

Оновлено
Усі рахунки Суспільного арештовані. На ситуацію відреагував Бородянський

Виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного.

Рішенням суду Суспільне має сплатити борг в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства Євроньюз у провадженні, яке 18 лютого відкрило Міністерство юстиції України.

"Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з Євроньюз розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії Євроньюз, що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. 

Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність", — наголошує мовник.

Тобто борг виник у державної телерадіокомпанії УТ-1, отже, як наголошує голова правління Суспільного Зураб Аласанія, і виплатити його має держава, а не реформований суспільний мовник.

"Що слід зробити уряду? Погасити заборгованість держави. Що робить уряд натомість: збираються сплатити державний борг зі знаменитих "двамільярди" Суспільного (насправді 1,7). А зі сплатою боргу (мінус 308 мільйонів) – 1,4", — пояснив Аласанія.

Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ.

Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника (UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА), усіх регіональних каналів Суспільного, діджитал-платформ і трьох каналів радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура).

Через це всі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії Євроньюз. У результаті із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн, і річний план мовника буде зірвано.

Суспільне вже зверталося і продовжує звертатися до відповідних міністерств задля ініціювання виділення з державного бюджету окремих коштів для термінового погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково.

У свою чергу міністр культури Володимир Бородянський запевнив, що Суспільному нададуть кошти для повернення боргу.

"МКМС аби уникнути ситуації щодо можливого припенння мовлення, разом з Мінфіном прийняте рішення щодо наближення фінансування аби Суспільне мало можливість розрахуватися з боргами негайно. Сума, яка заблокована в Швейцарії, повернеться до бюджету і МКМС буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування Суспільного мовника на суму сплаченого боргу за рахунок повернених із Швейцарії коштів, що забезпечить сталість розвитку Суспільного мовника", - написав він у Telegram.

При цьому він заявив, що саме суспільний мовник не передбачив в бюджеті коштів на погашення заборгованості.

На початок