Сенат Польщі одностайно схвалив резолюцію про вступ України до НАТО

Сенат Польщі одностайно схвалив резолюцію про вступ України до НАТО

Сенат Польщі одностайно схвалив резолюцію про вступ України до НАТО
. DPA

Сенат Польщі одноголосно схвалив резолюцію про вступ України до НАТО. У документі, зокрема зазначається, що Україна має отримати значно більше, ніж задекларовано досі. Сенатори закликають застосувати до України ті самі процедури, що й для Фінляндії та Швеції.

Про це повідомляє Польське радіо.

"Після року жахливої ​​війни ми знаємо, що Україна, протистоячи Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі Сходу. Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, що розроблялася десятиліттями серед західних союзників", — йдеться у резолюції.

У документі зазначається, що українським захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО.

У резолюції зазначено, що під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати "набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей". Вільнюський саміт має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства.

Сенат Республіки Польща вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням — як у випадку Фінляндії та Швеції — результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

Як зазначається, Росія представляє вторгнення в Україну як захист від НАТО.

"Тому, якщо Росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. Альянс визначив цю загрозу під час торішнього саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами", — йдеться у резолюції.

У Сенаті нагадали, що Фінляндію та Швецію "запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яка ніколи раніше не використовувалася".

"І хоча Швеція все ще залишається поза структурами пакту, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України", — йдеться у резолюції.

Польські сенатори також висловили підтримку вимог країн, що межують з Росією, щодо міцних гарантій безпеки для України та "демонстрації шляху до її членства разом із зміцненням політичних зв’язків між НАТО та Києвом".

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок