Зеленський: Ми знаємо, що не будемо в НАТО під час війни, але хочемо чітке повідомлення, що будемо там після

Зеленський: Ми знаємо, що не будемо в НАТО під час війни, але хочемо чітке повідомлення, що будемо там після

Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Гаазі, Нідерланди, 4 травня 2023 року, фото: AP

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на саміті НАТО у Вільнюсі Київ сподівається отримати від союзників сигнал про перспективу вступу до Альянсу.

Про це він сказав під час пресконференції з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та главою уряду Королівства Бельгія Александером де Кроо.

"Ми реалісти, ми знаємо, що ми не будемо в НАТО під час війни. Але під час війни ми хочемо отримати дуже чітке повідомлення про те, що ми будемо в НАТО після війни", —сказав він.

Прем’єр Нідерландів Марк Рютте своєю чергою додав, що Нідерланди підтримують амбіції України щодо членства в НАТО.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Міністр оборони Німеччини вважає, що для НАТО ще не час ухвалювати рішення про членство України

Потрібні механізми для інтеграції України в НАТО після закінчення війни — президент Литви

На початок