Перейти до основного змісту
Резніков озвучив сподівання від саміту НАТО у Вільнюсі

Резніков озвучив сподівання від саміту НАТО у Вільнюсі

Міністр оборони України Олексій Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков під час відеозвернення до учасників дискусії в межах аналітичного центру Atlantic Council, 5 травня 2023 рік. Скриншот з відео

Міністр оборони Олексій Резніков висловив сподівання, що саміт НАТО, який у липні відбудеться у Вільнюсі чіткіше окреслить перспективи членства України, а також військову підтримку до завершення війни з Росією.

Про це міністр оборони України заявив у відеозверненні до учасників дискусії в межах аналітичного центру Atlantic Council 5 травня.

Резніков озвучив сподівання, що рішення Вільнюського саміту міститимуть наступні сім пунктів:

  1. відданість членству України в НАТО;
  2. гарантії безпеки України від НАТО, що діятимуть до вступу України в Альянс;
  3. готовність НАТО підтримати "формулу миру", запропоновану президентом України Володимир Зеленський;
  4. продовження відданості НАТО забезпечувати нагальні оборонні потреби України, включаючи ППО, далекобійну артилерію, боєприпаси, танки та бойові літаки;
  5. оборонна підтримка України до того, як буде повністю відновлено суверенітет України;
  6. створення механізму кризових консультацій з Україною в рамках Статті 4 Статуту НАТО;
  7. перетворення Комісії НАТО-Україна на Раду НАТО-Україна, з переходу України на стандарти НАТО в оборонних системах, медичної допомоги та розмінування;

3 травня на зустрічі з журналістами віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що на саміті НАТО у Вільнюсі можуть оголосити про створення Ради Україна-НАТО у форматі 32, а не 31+ 1, як є зараз.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Топ дня
Вибір редакції
На початок